"V zadnjem obdobju svojega sodelovanja s policijo sem delal na področju islamskega ekstremizma. Moje operativne informacije so bile tako obsežne, da je o tem moral biti seznanjen tako generalni direktor policije, direktor uprave kriminalistične policije Generalne policijske uprave, kot tudi direktor kriminalistične policije Policijske uprave Ljubljana," trdi Dejan Ornig v sporočilu, ki ga je na medije naslovil preko svojega odvetnika.
Dodal je, da je bilo pri preiskovanju islamskih ekstremističnih skupin zajetih na tisoče sporočil, fotografij, elektronskih kontaktov, mobilnih telefonskih številk in drugih komunikacij. "Zajete komunikacije je bilo treba analitično obdelati in operativne informacije ovrednotiti, kar pomeni, da so na zadevi morali delati tudi drugi analitiki. Tako velike zadeve pač ni mogoče skriti nadrejenim. Še več, operativne informacije v zvezi s tem naj bi bile posredovane tudi Slovenski varnostno obveščevalni službi," navaja.
Če ne bi nič vedeli, bi morali odstopiti
"Valiti krivdo name in na prve operativce, s katerimi sem sodeloval, in interpretacija, da nihče ni nič vedel, lahko razumem kot strah. Strah pred izgubo službe in položaja," meni Ornig in dodaja, da če res ne bi vedeli nič o sodelovanju z njim, bi bilo to še huje, saj bi morali odstopiti zaradi svoje nesposobnosti.
Policija je na svojem twitter profilu označila navedbe, da naj bi vodstvo policije vedelo za ta primer, kot zavajajoče. "Zdi se, da je izpostavljeno zaradi povsem drugih namenov," so zapisali. Ob tem so poudarili, da policija operativne informacije zbira zakonito, o konkretnem primeru domnevnih vdorov v elektronske komunikacije pa bo presodilo specializirano državno tožilstvo.
Potem ko so na spletnem portalu podcrto.si objavili korespondenco med dvema kriminalistoma in Ornigom, ki naj bi nezakonito vdiral v zasebno komunikacijo posameznikov, je policija o tem obvestila oddelek za preiskovanje in pregon uradnih oseb s posebnimi pooblastili specializiranega državnega tožilstva. Na policiji tudi znova poudarjajo, da vire pred začetkom sodelovanja opozorijo, da ne smejo izvrševati kaznivih dejanj, saj nihče ne more odvezati virov kazenske odgovornosti.
Ornig je še poudaril, da je bilo sodelovanje s policijo vseskozi vzajemno, zato tudi trdi, da ni bil le informator, ampak policijski sodelavec. Kot trdi, je v več letih sodelovanja od policije dobil okoli 800 evrov.
Največji problem je da je stvar sistemska policija pa na vsak način zagriženo trdi da gre za posamično anomalijo. <br …
Ta zadeva je veliko večji škandal, kot ga je Policiji uspelo utišati in preprečiti. Vas res ne zanima, če vam …