V Slovenijo je včeraj prišlo šest zdravstvenih delavcev italijanske vojska, dva zdravnika in štirje zdravstveni tehniki, še devet se jim bo pridružilo danes.
"Natančno dogovarjanje, kje bodo pripadniki italijanske vojske nameščeni, še poteka, ker je treba preveriti njihove akreditacije in kompetence," je na današnji tiskovki povedala vodja strokovne skupine za covid pri ministrstvu za zdravje Mateja Logar. "Kako bodo razbremenili naše zdravstveno osebje, je odvisno od tega, kakšne so njihove kompetence."
Dodala je, da zdravstveni delavci, ki delajo na enotah intenzivne terapije, v povprečju opravijo med 100 in 150 nadur mesečno. "Ne gre za en mesec, to lahko vsak zdrži," je poudarila Logarjeva. "Ko se to nabira štiri ali pet mesecev je res težko. To pomeni tri delovne vikende na mesec, kar je ne le fizično, ampak tudi psihično naporno."
Prve italijanske zdravstvene delavce sta v kranjski vojašnici včeraj pozdravila ministra za obrambo in zdravje Matej Tonin in Janez Poklukar.
Predvidoma bodo z novimi okrepitvami dopolnili ekipe vojaške zdravstvene enote v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana. Vsaka izmed petih ekip naj bi bila sestavljena iz italijanskega zdravnika, dveh italijanskih tehnikov zdravstvene nege, slovenske diplomirane medicinske sestre in dveh bojnih reševalcev.
Ekipe vojaške zdravstvene enote, ki delujejo v bolnišnicah v Celju, Novem mestu in Mariboru, naj bi medtem ostale nespremenjene.
Logarca si kdaj slišala za turizem in sezonsko delo. a si vprašal kdaj kerga kuharja kako se dela v sezoni …
Nehajte že s temi Italijani...Imamo krepko čez 30 000 zdr. sester in zdravnikov, sedaj pa so glavne zvezde ti Italijančki..In …