Kot je dejal, je vzrok nezaupanja predvsem različen pogled glede prodaje Mercatorja njegovemu največjemu konkurentu v regiji, hrvaškemu Agrokorju. Večji lastniki pa tudi s svojimi predlogi za skupščino ne zaupajo upravi Mercatorja in nadzornemu svetu, zato uprava v takšnem položaju ne more delovati.
"Časi so preresni in prezahtevni, uprava Mercatorja želi, da se Mercator razvija naprej, lastniki pa bodo morali od zdaj prevzeti odgovornost," je poudaril Debeljak.
Uprava, v kateri so poleg Debeljaka še Melita Kolbezen, Vera Aljančič Falež, Stanka Čurović, Peter Zavrl in dva pomočnika, Aleš Resnik in Jože Sadar, bo v Mercatorju še do 30. septembra; če bodo lastniki želeli, pa lahko odidejo še prej, je dejal Debeljak.
Dodal je, da bo Mercator več informacij objavil jutri na spletnih straneh Ljubljanske borze.
Vzroki za odstop
Razlog za odstop naj bi bilo nestrinjanje nekaterih lastnikov s poslovnimi potezami uprave, ki naj bi z njimi oškodovala družbo. Naši viri pravijo, da naj bi bila ena takih potez Mercatorjev nakup družbe En plus, ki ima v lasti več bencinskih servisov. Niso pa izključene niti odškodnijske tožbe.
V Pivovarni Laško sinoči z odstopom še niso bili seznanjeni, zato ga bodo, “če se je to res zgodilo”, komentirali jutri.
Spremembe nadzornikov
Bo pa danes na zahtevo delničarja UniCredita skupščina Mercatorja. Nadzorni svet naj bi zmanjšali na devet članov: šest predstavnikov lastnikov, ki jih bodo volili danes, in tri predstavnike delavcev. Zdaj je sicer razmerje šest proti šest. Poleg tega naj bi upravi prirezali krila, saj bi morala za vse posle nad 10 milijoni evrov pridobiti soglasje nadzornega sveta. Delničarji bodo odločali tudi o predlogu dividende, ki naj bi znašala 4,50 evra bruto na delnico.
MERCATOR - VIDEO REPORTAŽA s prelomne skupščine družbe: komentarji o okoliščinah in posledicah odstopa uprave ter zamenjave nadzornega sveta s …
dejte ta merkator že zapreti...
četica si mora basat žepe še vsaj pol leta, pa tudi njihovi fakturanti, Žiga je radodaren do odvetnikov in jim …