„Včeraj smo bili obveščeni, da ne bomo več prejemali jutranjega zbirnega poročanja števila laboratorijsko testiranih in prvič pozitivnih vzorcev na SARS-CoV-2. Pričakujemo, da bodo podatki še vedno na voljo v popoldanskem poročilu NIJZ, smo pa tako izvzeti iz pomembnega podatkovnega toka,“ so sporočili ustvarjalci Sledilnika.
V projekt je vključenih več kot 200 ljudi, dnevno aktivnih je 70, med 20 in 30 pa jih Sledilniku posveča po več ur dnevno. Med njimi so statistiki, matematiki, programerji, fiziki, zdravniki, kemiki, biologi, humanisti, družboslovci, oblikovalci, režiserji ... "Mi smo odprta skupnost, kdor koli je pripravljen pri tem sodelovati, je toplo vabljen v naše vrste," je za 24ur povedal eden od ustanoviteljev, Luka Renko.
Pojasnili so, da bodo dnevna poročila še objavljali, le za obliko in frekvenco še ne vedo. Dodajajo, da ne gre za odločtev vlade, da pa bi splošna ureditev statusa podatkov o Covid-19 pomagala. "Z vsemi vpletenimi nadaljujemo dialog in skušamo razumeti razloge, najti rešitve," so še zapisali.
"Tudi v prihodnje bodo dobivali podatke. Zapletlo se je, ker se zbiranje podatkov prenaša z ene na drugo institucijo. Tudi mi smo bili danes v časovni stiski zaradi tega. Čeprav vlada nima nič s tem, se jim v vladnem imenu opravičujem," je na novinarski konferenci na vprašanje o razlogih za prekinitev oddajanja podatkov odgovoril vladni govorec za covid-19 Jelko Kacin.
seveda vlada nima nič s tem, kdo pa ima vesoljci... namesto vas vladnih in državnih služb so zastonj opravljali, delo, …
Pričakovano, vse informacije filtrirajo, po potrebi prirajajo. A to še ni vse, zamujajo tudi pri poročanju europski CDC, ki nas …
Banda sektaska smrdljiva