Odkrili, kako nastajajo spomini

Foto: Žurnal24 (Foto: iStockphoto)
Skupina znanstvenikov je razkrila obnašanje molekul, ki zacementirajo spomine v možganskih sinapsah.
Oglej si celoten članek

Čeprav je dolgo znano, da so stiki med možganskimi celicami ali sinapse ključni pri izmenjavi informacij in njihovem shranjevanju, ni bilo točno znano, kako telo to dela, poroča BBC. Znanstveniki s kalifornijske univerze so zdaj razkrili ta proces.

Zasidranje spomina v možganih je bilo pri opazovanih podganah možno le, ko je RNA, zbirka molekul, ki prenašajo genetska sporočila iz jedra celice v preostalo celico, dejavna. Dokler telo ne zahteva delovanja RNA, to ustavljajo posebne molekule. Ko v možgane pride potreben dražljaj, na primer ko vidimo nekaj zanimivega, se molekule razcepijo in sprostijo RNA.

Znanstveniki upajo, da bodo lahko z novimi ugotovitvami pomagali bolnikom z Alzheimerjevo boleznijo, katere glavna značilnost je prav prizadetost kratkoročnega spomina.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.