Največ parkirnih listkov spišejo redarji v prestolnici, samo lani so jih več kot 40 tisoč, zato se s plačanimi globami v ljubljanski proračun natače tudi največ denarja. Lani so prekrškarji plačali prek 2,2 milijona evrov.
Ko v enačbo vključimo število prebivalcev mesta (izračun je seveda poenostavljen, kazni plačujejo tudi prebivalci drugih krajev, ki se v Ljubljano pripeljejo), ugotovimo, da je posamezen Ljubljančan lani plačal za 7,8 evra kazni, v letih pred tem je bil znesek še višji.
Najbolj radikalno se je število kazni za napačno parkiranje zmanjšalo v Novem mestu. Še leta 2013 jih je bilo 2.205, lani le še 930. Za 60 odstotkov se je zato zmanjšal tudi znesek, ki so ga z globami v novomeški proračun prejeli vozniki.
Po znesku globe za napačno parkiranje na prebivalca izstopata tudi Murska Sobota in Koper. Vsak Koprčan je lani v povprečju plačal dobrih deset evrov, vestni redarji so občinski proračun odebelili za 258 tisočakov. Globa na prebivalca v Murski Soboti pa je ob preračunu znašala skoraj 12 evrov. V murskosoboški proračun se je tako lani nakapljalo 131 tisoč evrov.
Prometnih predpisov se vozniki držijo v Novi Gorici in Slovenj Gradcu, kjer je lani povprečje plačanih glob na prebivalca znašalo 2,7 evra.
V Novem mestu zato upad prekrškov, ker sploh ni redarjev, ki bi pisali globe. Kazni za napačno parkiranje, za zaparkiranje …
parkiranje je na občinskih tleh edina nepravilnost, ki jo naredijo posamezniki ... a ste mogoče gospodje občinarji razmišljali, da je …
V Mariboru redarji štrajkajo že nekaj let ,kar pomeni,da opravljajo samo nadzor okoli občine ,kjer jih lahko opazi župan and …