Od vrtnarije Ravnikar bo ostal le še en steklenjak in ograja ter stanovanjska hiša s pripadajočimi objekti. Vse plastenjake in uto morajo Ravnikarjevi odstraniti.
Gradbena inšpektorica Inšpektorata RS za okolje in prostor (Irsop) Tanja Varljen je včeraj po enodnevnem odlogu odredila nadaljevanje izvršbe. V enem dnevu so sicer Ravnikarjevi odstranili večino nelegalno postavljenih plastenjakov, ki so bili zajeti v inšpekcijski odločbi. Včeraj pa je inšpektorica povedala, da so s pravnim mnenjem ugotovili, da morajo s parcele odstraniti prav vse plastenjake iz odločbe. Dela so se Ravnikarjevi lotili sami, inšpektorica pa jih o nadaljevanju izvršbe ne bo več obveščala.
Jožica Ravnikar je poudarila, da sicer še vedno niso sklenili dogovora z Mestno občino Ljubljana (MOL) o menjavi tega zemljišča za sosednjega na Koželjevi ulici, na katerem so bile nekoč barake. “Mislili smo, da bomo – ko se bomo selili – selili vse skupaj,” je pojasnila. Dodala je, da je MOL ponujeno velikost zemljišča zmanjšala, dogovorili pa se niso še niti o višini odškodnine.
Porušili tudi vrtnarijo Belina
Gradbinci, ki jih je najel Irsop, so včeraj odstranili tudi rastlinjake sosednje vrtnarije Belina, ki so bili postavljeni na zemljišču ob Žalah v lasti MOL. Aleš Belina, ki je vrtnarijo podedoval, je MOL sicer tožil za priposestvovanje, saj je zemljo od 50. let obdelovala že njegova babica. Tožbe je izgubil, Irsop pa je uresničil leta 2006 izdano odločbo. Del vrtnarije je sicer že preselil na Barje.