Vodstvo Engrotuša in predstavniki Sindikata Tuš so danes sklenili dogovor o višini plač, pri čemer so bili dogovorjeni najnižja osnovna plača za delovno mesto prodajalec, ki bo v četrtem tarifnem razredu znašala 1060 evrov bruto, in drugih ugodnostih, ki so bile del zahtev sindikata, so sporočili iz Tuša in sindikata. Napovedane stavke tako ne bo.
Kot je danes za STA povedala predsednica sindikata Mirjana Janjić, so uredili tudi evidentiranje delovnega časa, tako da se bo vsaka minuta, ki jo bo delavec preživel v podjetju, štela v delovni čas. Povračilo potnih stroškov se bo zvišalo za 85 odstotkov, tam, kjer ni javnega prevoza, pa bo delavec prejel 17 centov za prevoženi kilometer.
Prejeli bodo tudi božičnico
Zaposleni v Tušu bodo prejeli tudi regres v denarni obliki, kot je določen s kolektivno pogodbo, prihodnji teden pa bodo na kartico Tuš prejeli božičnico.
Glede premeščanja delavcev so po besedah sindikalistke Janjić dosegli dogovor, da je delavec lahko premeščen na lokacijo, ki od njegovega bivališča ni oddaljena več kot 50 kilometrov.
Direktor: Sprejeli smo najboljši možen kompromis
Po sredinih pogajanjih z vodstvom Tuša je sindikat za 23. december napovedal stavko, a jo je danes po doseženem sporazumu preklical. Direktor Engrotuša Dušan Mitič je ob podpisu dogovora povedal, da verjame, da so s predstavniki Sindikata Tuš sklenili najboljši možni kompromis v trenutnih gospodarskih razmerah, saj je zaradi visokih cen energentov pred njimi zelo zahtevno poslovno leto.
Družba Engrotuš, kot se uradno imenuje trgovec Tuš, zaposluje okoli 2800 ljudi. Lani je ustvarila 454,7 milijona evrov čistih prihodkov od prodaje, kar je 0,01 odstotka več kot leta 2020. Lanski čisti dobiček je znašal 4,2 milijona evrov, medtem ko je imelo podjetje leta 2020 izgubo v višini 31,2 milijona evrov.
TUŠ v trenutni situaciji nima možnosti preživetja. S tem se podaljšuje samo njegova agonija...