Odločitev o izvedbi delavskih demonstracij v letošnjem novembru je predsedstvo ZSSS sprejelo na seji v petek, so danes sporočili iz ZSSS. Natančnejši datum bodo določili v dogovoru z ostalimi sindikalnimi centralami, ki se bodo pridružile demonstracijam.
Obranili bodo minimalno plačo
Iz sindikatov so že v petek sporočili, da pod nobenim pogojem ne bodo pristali na noben negativen poseg v minimalno plačo. Kot so napovedali, bodo za obrambo minimalne plače uporabili "prav vsa sindikalna sredstva".
Predsedstvo ZSSS je izpostavilo, da minimalna plača trenutno znaša 783,66 evra oziroma 599,73 evra neto. Ta znesek je pod pragom tveganja revščine za enočlansko gospodinjstvo, ki je bil lani postavljen pri 606 evrih na ekvivalentno odraslo osebo na mesec. Nič kaj dosti bolj pa niso optimistični niti podatki o višini minimalne plače v primerjavi s pragom dostojnega plačila.
Plače menedžerjev rastejo
Še posebej jih tovrstno razmišljanje moti tudi zato, ker se v Sloveniji hkrati beleži rast plač menedžerjev. Po raziskavi kadrovske agencije Pedersen&partners, ki jo povzemajo, je povprečni direktor srednje velikega podjetja v Sloveniji lani zaslužil 157.800 evrov bruto, kar je 3,6 odstotka več kot leto dni pred tem.
Vlada sicer ni sprejela še nobene odločitve o posegu v minimalno plačo, razprava ki jo je na to temo opravila v četrtek, pa je po besedah ministra za infrastrukturo in prostor Sama Omerzela potekala na podlagi smernic Evropske komisije in iskanja rešitev za gospodarstvo.
Sindikati so itak brezveze.A smo imeli referendum o minimalnih plačah?Zakaj potem prodajalec II. v Mercatorju ( V. stopnja izobrazbe) ima …
Pazite kakšen komentar napišete !!! Lahko se vam zgodi, da vas obiščejo na domu, tisti, ki delajo v službi državne …
Protest proti sežigalnici<br />Civilna iniciative Ne sežigalnici je v središču Ljubljane s protestnim shodom mimoidoče opozarjala na …<br />http://za-misli.si/subkultura/1190-protest-proti-sezigalnici