Zaradi propada Adrie Airways se se mnogi podjetniki in uradniki znašli v težavah, saj morajo sestanke v tujini, uradniki predvsem v Bruslju, podaljševati za dan ali dva, saj so jutranje letalske povezave Slovenije z Brusljem in Frankfurtom slabe.
Na spletnem portalu MMC pišejo, da morajo številni uradniki zaradi sestankov v evropski prestolnici, ki so jih prej opravili v enem dnevu, zdaj prespati, kar povzroča dodatne stroške s prenočitvijo in dnevnicami. Kot piše spletni portal večina ministrstev in državnih organov posebnih izračunov glede višjih stroškov ni izdelala posebnih izračunov, le na finančnem ministrstvu so ocenili, da so se "stroški s potovanju podvojili, o večjih stroških zaradi nočitev in dodatnih dnevnic poročajo tudi na kmetijskem in okoljskem ministrstvu, prav tako dodatni stroški nastajajo zaradi parkiranja oziroma prevoza, večinoma do Zagreba ali Benetk, od koder letijo proti Frankfurtu ali Bruslju.
Na Ministrstvu za zunanje zadeve pa so za MMC ocenili, da so cene letalskih vozovnic višje, kot so bile v času delovanja Adrie Airways, po ocenah Ministrstva za obrambo tudi do 30 odstotkov.
Na MMC so objavili tudi cene letalskih vozovnic, vir cen pa je ministrstvo:
Zagreb - Bruselj – Zagreb (Croatia Airlines): od 270,80 evra do 1.035,80 evra; (Austrian Airlines) 474 evrov
Benetke - Bruselj – Benetke od 499,85 evra do 593,80 evra
Ljubljana-Bruselj-Ljubljana (Brussels Airlines): od 236 evrov do 861 evra
Ljubljana-Bruselj- Zagreb: 370 evrov
Zagreb– Frankfurt - Zagreb (Croatia Airlines): okoli 650 evrov
Ljubljana-Frankfurt-Ljubljana (Lufthansa): od 398 evrov do 1.134 evrov
A to so cene biznis klase ??? Stanovanja v Bruslju pa oddajajo otrokom prijateljev in znancev,kateri študirajo v tujini...
Nč bat. Vse to plačamo, kot se radi izrazimo, davkoplačevalci!S temi objavami narod še bolj razkačite!
neporabni politični luzerji v Bruslju. Vsake tri mesece enkrat domov da se spomnijo da so iz Slovenije in to je …