“Na banki SKB sem želela zapreti račun in denar prenesti na NLB. Zaposleni me je nato spraševal, ali sem seznanjena s tem, da je NLB nestabilna banka v nestabilnih razmerah, zato se nikoli ne ve, kaj se lahko zgodi, in ali ne bi vseeno pustila račun odprt,” razlaga bralka. Dodaja, da ji je uslužbenec povedal, da je odločitev njena in je ne želi v nič siliti.
Glavni izvršni direktor SKB Gérald Lacaz pravi, da je nad trditvijo neprijetno presenečen: “Zatrdimo lahko, da v SKB pri poslovanju in komunikaciji s strankami takšnih argumentov ne uporabljamo.”
Poslovno neetično
Lacaz še pravi, da se lahko stranka v takšnih primerih po pojasnilo obrne na banko. Dodaja, da takšno komunikacijo obsoja, saj je “po naših merilih tudi poslovno neetična. Naši bančniki strankam predstavljajo prednosti SKB in njene ponudbe. Nikakor ne komentirajo poslovnih politik, strategij ali poslovanja drugih bank,” pojasnjuje. Tudi v NLB pravijo, da takšnih praks ne uporabljajo: “Spoštujemo pravila poslovne etičnosti in konkurence ne komentiramo.”
Zaskrbljeni nad varnostjo
V SKB pravijo, da se srečujejo z nekaterimi vprašanji zaskrbljenih varčevalcev zaradi njihovih vlog, “a zanje oziroma za primerjavo s ciprskimi razmerami ni nobenega razloga, saj gre za popolnoma različni gospodarski okolji”. Na Združenju bank Slovenije poudarjajo, da je varnost vlog varčevalcev zajamčena z zakonom, “pri čemer so vloge vlagateljev v posamezni banki ali hranilnici s sedežem v Republiki Sloveniji zajamčene do višine sto tisoč evrov”.
Mene zlo čudi da mate folk denar in račune odprte na slovenskih bankah. Vsem so zopet znižali bonitete, vemo kako …
obični ljudje nimamo takih problemov...lepo pa bi bilo da vzamejo tistim ki imajo in dajo v privatizacijske lukne!
jaz teh problemov nimam,ker nimam kaj prenesti razen kredita