Poslanci SDS, ki so člani komisije za peticije, so na komisijo naslovili zahtevo za sklic izredne
seje, na kateri bi obravnavali psihično nasilje, trpinčenje in nadlegovanje, ki naj bi ga bila na
delovnem mestu deležna novinarja Maga
Igor Kršinar in
Silvester Šurla. Po mnenju poslancev je bilo ravnanje odgovornih na Magu
nedopustno.
"V spornem primeru premestitve, ki je bila izvedena proti volji in ob izrecnem javnem protestu in nasprotovanju celotnega dotedanjega uredništva tednika Mag, lahko upravičeno sklepamo, da je šlo pri tem dejanju za kaznovanje novinarjev, ki so s svojimi dejanji branili le lastno integriteto in dostojanstvo ter neodvisnost novinarskega poklica. Zato takšno dejanje ni vprašljivo samo z vidika delovnopravne zakonodaje, ampak tudi z vidika temeljnih načel novinarske etike, ki izhajajo tudi iz določb zakona o medijih," je zapisala.
Poslanka še meni, da je "degradirati človeka, ki je odkrival in zapisoval nepravilnosti na področju gospodarskega kriminala, na delovno mesto, ki ni primerno njegovemu dosedanjemu delu, nedopustno".
Predsednica komisije Majda Potrata pa je povedala, da zahteve za sklic izredne seje komisije še ni dobila, zato še ne more povedati, ali bo sejo sklicala ali ne. Iz istega razloga tudi ni želela komentirati same vsebine zahteve.
Napad na novinarstvo
Zastopstvo Maga je že januarja izrazilo javni protest zoper premestitev nekdanjega v. d. odgovornega urednika tednika Šurle iz uredništva Maga v uredništvo brezplačnika Total tedna. Kot je v izjavi zapisal predstavnik zastopstva novinarjev Maga Kršinar, gre pri predstavitvi za "grob napad na novinarsko avtonomijo ter ustavno pravico in svobodo javnega izražanja".
V zastopstvu so še prepričani, da premestitev pomeni povračilni ukrep uprave časopisne družbe Delo zoper Šurlo, ker se je uprl kapitalsko-političnim pritiskom predsednice in podpredsednika nadzornega sveta Andrijane Starina Kosem in Stojana Zdolška na uredniško politiko v času, ko je še vodil Mag.