Številni posamezniki so dandanes člani vsaj kakšnega, če ne celo več spletnih družabnih omrežij. Spletni prijatelji, ki pridejo skupaj z omrežji, se pri mnogih štejejo v stotnijah, a zadnje raziskave kažejo, da je to preveč za naše možgane, piše tech.blorge.
Kot je razložil evolucijski antropolog Robin Dunbar, še vedno drži njegova teorija iz leta 1990, da lahko naš neokorteks obvladuje le stike z okoli 150 ljudmi.
"Zanimiva stvar je, da imaš lahko 1.500 prijateljev, toda ko resnično pogledaš promet na različnih spletnih straneh, vidiš, da ljudje vedno vzdržujejo notranji krog stikov, ki vključuje okoli 150 ljudi, s katerimi so v stiku tudi v resničnem življenju.
Obstaja pa tudi razlika med spoloma, saj so dekleta veliko boljša pri vzdrževanju odnosov zgolj s pogovarjanjem. Fantje morajo po drugi strani početi stvari skupaj," pojasnjuje Dunbar.
Koliko prijateljev imate na posameznih spletnih računih in profilih, je seveda vaša stvar, ampak zelo verjetno je, da se boste tako ali tako posvečali zgolj tistim, s katerimi se družite tudi v resničnem življenju.