Zaradi oteženih gospodarskih razmer, povezanih z epidemijo COVID-19, Trgovinska zbornica Slovenije, Združenje delodajalcev Slovenije ter Združenje delodajalcev obrti in podjetnikov Slovenije predlagajo določitev višine minimalne plače za leto 2021 in krizni dodatek v okviru PKP7.
Ogrožena bi bila delovna mesta
"Spremenjen način določitve višine minimalne plače za leto 2021, bi v tem trenutku dodatno nesorazmerno obremenil gospodarstvo. Tega dodatnega bremena mnoga podjetja ne bi prenesla. Upoštevati je potrebno, da bi višji stroški dela posledično pomenili dodatno zmanjševanje števila delovnih mest," poudarjajo v skupnem predlogu.
Nasprotujejo dvigu minimalne plače in predlagajo krizni dodatek
Višanju minimalne plače s 1. 1. 2021, nasprotujejo in predlagajo, da se minimalna plača za leto 2021 ostane taka, kot je bila v tem letu, torej 940, 58 evra. "Ob tem se zavedamo, da je tudi za zaposlene delo v trenutnih razmerah, povezanih z ukrepi za preprečevanje širjenja COVID-19, oteženo," pravijo in zato predlagajo kompromisni predlog v okviru PKP7, na podlagi katerega bi vsi zaposleni v gospodarstvu, ki so prejemniki minimalne plače in delo tudi dejansko opravljajo, v letu 2021 prejeli mesečni krizni dodatek, ki ga v celoti plača država in je oproščen plačila vseh davkov in prispevkov.
Predlog so posredovali Ekonomsko-socialnemu svetu (ESS), ki ga sestavljajo predstavniki vlade, sindikatov in ostalih delodajalskih organizacij. ESS bo o predlogu razpravljal v petek.
U mehanizmih lipnica po zaposlenih tud minimalca nima. To plačiilne liste še bog ne razume
Kaj ne vidite kaj je covid. Rabijo poceni delovno silo. Napihujejo vsemogoče podatke, malo poglejte število umrlih preteklih let na …
Še naprej podpirajte to golazen na vladi in že jutri vas bo polovica brez dela, potem se boste pa lahko …