Največji tehnološki spodrsljaji leta

Foto: Žurnal24
Leto 2009 je bilo za tehnologijo uspešno, zaznamovala sta ga predvsem Facebook in Twitter. Bili pa so tudi trenutki, ki bi jih nekateri raje pozabili ...
Oglej si celoten članek

Cnn je pripravil seznam tehnoloških spodrsljajev leta. Kot prvi spodrsljaj omenjajo že novoletno dogodivščino.

Tik na prehodu v novo leto je nekatere namreč že pričakalo prvo presenečenje: vsi Microsoftovi Zune media playerji (30 GB) so zmrznili. Microsoft je kasneje napako pojasnil s tem, da naprava pač ni ustrezno odreagirala na prehod v novo leto.

TwitterPeek: ali resnično obstaja množica, ki bi kupila napravo za 199 dolarjev, ta pa omogoča le upravljanje s Twitterjem? Ciljna publika je bila tista, ki ima iPhone, a se je kaj kmalu izkazalo, da so v Twitterju ciljali napačno tarčo.

Varstvo osebnih podatkov na Facebooku. Navajeni smo že, da vsaka minimalna sprememba sproži burne reakcije 350 milijonov uporabnikov Facebooka. V trenutku nastane nekaj skupin, ki pozivajo k določenim dejanjem. Kakšna je uspešnost teh skupin in kakšen je sploh njihov cilj, bi se dalo še razglabljati. Dlje od le ustanavljanja neštetih skupin pa je šlo, ko je prišlo v javnost, da si Facebook lasti pravico do uporabe podatkov uporabnikov in vsega, kar so kdaj objavili.

T-mobile si bo za vedno zapomnil besedi "server error". Ko se mu je zgodila ta napaka, so vsi uporabniki T-mobila izgubili shranjene podatke − od telefonskih številk do ostalih informacij. Uporabnikom so ponudili brezplačno pomoč, a tudi to ni ustavilo številnih tožb.

Ko je nekdo vdrl v račune nekaj zaposlenih na Twitterju, so vodilni javnost hitro pomirili, da je bil vdor povezan z brskanjem po osebnih informacijah. Kmalu je storilec poslal 310 dokumentov na vodilni tehnološki blog TechCrunch, podatki pa so razkrili tudi poročila o financah in zapiske s sestankov vodilnih na Twitterju. Twitter je nato malo več pozornosti namenil varovanju podatkov.

Posodobila stan med poroko, twittala med porodom
Nehajte že z updatanjem − številni so to letos izrekli, številni le slišali. Seveda se stavek nanaša na Facebook. Neprestano posodabljanje je letos doseglo vrhunec z žensko, ki je posodobila svoj stan pred oltarjem, in s Saro Williams, ki je "twittala" med porodom.

Črv Conficker: poslabšal je dneve 10 milijonom lastnikov računalnikov. Vendar jih ni napadel, temveč le nadzoroval in si verjetno utiral pot za naslednje napade.

Gmail se je sesul. Letos je Gmail zabeležil več tovrstnih dogodkov, najdlje pa so trajali padci februarja in septembra. Letošnje leto je bilo tudi prvo, v katerem je Gmail zabeležil tovrstne nezgode, odkar je začel ponujati internetne storitve.

Imam Google Wave − in kaj zdaj? Sicer je za to storitev še prezgodaj, da bi jo označili za polom, a prvi odzivi niso ravno spodbudni. Številni so se borili za vabila za beta verzijo, ko pa so ga dobili in ga sprejeli, so se začeli spraševati: in kaj zdaj? Google jim je ponudil 80 minut dolg video, v katerem jih je seznanil s storitvijo. To je sprožilo pomisleke v stilu: če potrebuješ skoraj uro in pol, da pojasniš, kaj je namen neke naprave, potem to morda ni najboljša ideja. Nekateri sicer predvidevajo, da bo Google Wave doživel razcvet v prihodnjih letih. Zaenkrat je le spodbudil nastanek strani Easier to Understand Than Wave (To je lažje razumeti kot Wave).

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.