Največ uporabnikov pobegnilo k Tušmobilu

Foto: Anže Petkovšek telefon
Foto: Anže Petkovšek telefon
V osmih letih, odkar uporabniki telefonsko številko prenesjo k drugemu operaterju, je to možnost izkoristilo že 1,15 milijona ljudi. Na področju mobilne telefonije jih je v zadnjem letu največ prebegnilo k Tušmobilu.
Oglej si celoten članek

"Ne razpolagamo s podatki o tem, kolikokrat so posamezni uporabniki zamenjali operaterja," sporočajo z agncije za komunikacijska omrežja in storitve (Akos), kjer poudarjajo, da se tretjina uporabnikov mobilnih telefonov vrne k prvotnemu operaterju, na področju fiksne telefonije pa je takšnih 25 odstotkov.

Foto: D. J. Strošek menjave "V Telekomu konkretnih številk ne moremo posredovati. Sicer pa opažamo, da se veliko uporabnikov k nam vrne," potrjujejo v našem največjem operaterju in dodajajo: "Po naših raziskavah to storijo predvsem zaradi kakovosti in zanesljivosti naših storitev ter odlične ponudbe, ki jo nenehno prilagajamo zahtevam in potrebam uporabnikov. Prehajanje uporabnikov med operaterji sicer z nihanji v posameznih obdobjih zaznavamo skozi vse leto." Telekomu se je sicer tržni delež na področju mobilne telefonije v zadnjih petih letih zmanjšal za devet odstotkov.

"Možnost menjave operaterja smo dodobra izkoristili, saj smo v celotnem obdobju obstoja te možnosti na ta račun pridobil največ uporabnikov od vseh slovenskih operaterjev (neto več kot 150.000 – to je razlika med prihodi in odhodi strank)," pojasnjujejo v Simobilu, kjer tako kot v Telekomu poudarjajo, da se številni uporabniki po dveh letih vrnejo nazaj k njim. "Opažamo, da količina prenosa številk iz leta v leto še vedno nekoliko raste, a se trend počasi umirja," še dodajajo. Simobilu se je sicer v zadnjem letu število uporabnikov znižalo za pol odstotka – za desetino odstotka je padel tudi Izimobil.

Foto: D. J. Grafika telefonske številke Največjo rast pa so zabeležili pri Tušmobilu, ki ga je pred kratkim kupil Telemach – pohvalijo se lahko z 0,7 odstotka večjim tržnim deležem kot sredi lanskega leta – raste pa tudi število uporabnikov mobilne telefonije pri T-2, kjer izpostavljajo predvsem pozitivno bilanco na področju fiksne telefonije. Nekaj manj kot polovica vseh telefonskih številk, ki so jih uporabniki od leta 2006 prenesli k drugemu operaterju, je namreč fiksnih. "V letošnjem letu smo do konca novembra pridobili več kot 15 tisoč številk, od nas pa jih je odšlo okoli 3.500, kar skladno z rezultati na trgu pomeni, da smo v družbi T-2 v primerjavi s konkurenco letos beležili izjemno dobre rezultate pri prenosih številk v fiksnem omrežju," poudarjajo v T-2.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 3

  • 20:14 13. December 2014.

    Nevem, koliko je skupaj uporabnikov v Sloveniji, ampak če hipotetično rečemo, da jih je 2 milijona je en procent 20.000 …

  • 1% gor al pa dol...ni neke hude razlike iz prejšnjega leta. zarad tega ne bo nobenga operaterja kej pretirano zaskrbel.

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.