Volilna udeležba je bila po zdajšnjih podatkih državne volilne komisije le 45,11 odstotna, kar je za za štiri odstotne točke manj kot na zadnjih lokalnih volitvah leta 2010 in skoraj 20 odstotnih točk manj kot na prvih volitvah, ko se je na volišča odpravilo 61,1 odstotkov vseh volilnih upravičencev.
Šrota in Jankovića izvolilo le 20 odstotkov ljudi
Najnižjo udeležbo so izmerili v Celju, kjer se je na volišča odpravilo le 27,83 odstotka upravičencev – kar pomeni, da je za zmagovalca Bojana Šrota izglasovala le petina volilnih upravičencev. Tudi v prestolnici je bila udeležba nizka – 31,29 odstotna, kar pomeni, da je župana Zorana Jankovića izvolilo prav tako le nekaj več kot dvajset odstotkov Ljubljančank in Ljubljančanov.
Tudi sicer so najnižjo volilno udeležbo zabeležili v mestnih občinah. Med deset najnižjih so se poleg mestnih občin Celje, Ljubljana, Kranj in Velenje uvrstile le še občine s po enim županskim kandidatom (Kungota, Sveti Jurij v Slovenskih Goricah, Brezovica, Sveta Ana, Rogatec, Žiri).
Le 137 občanov ni šlo volit
Najbolj pridno pa so glasovali v občini Sveti Andraž v Slovenskih Goricah, kjer se na volitve ni odpravilo le 137 občanov izmed skupno 995 – volilna udeležba je bila 86,23 odstotna. Najvišja udeležba je bila še v Kobilju (81,17 odstotna), Osilnici (79,12 odstotna), Ankaranu (72,01odstotna), Hodošu (69,2 odstotna) in Destrniku (68,78 odstotna).
Vsak glas šteje
Prav v Kobilju - občini z drugo najvišjo udeležbo - pa je o zmagovalcu volitev odločila le ena glasovnica. Robert Ščap je z zgolj enim glasom prednosti slavil pred Stankom Gregorecem. O županu pa bi lahko odločil tudi posameznik, ki je na volišču oddal neveljavno glasovnico.
Res je Zoki lopov,ampak med ostalimi kandidati je blestel.Se strinjam,sami smo krivi.
Za kaj bi , če pa ga volimo že četrtič . Verjetno vemo kaj volimo ali ti misliš ,da Ljubljančani …
Bluzijo samo zabluzeni novinarji , ki nimajo kaj bolj pametnega za, niti ne znajo, početi. Zakaj se ne vtaknejo v …