Po poročanju portala 24ur.com naj bi epidemiologi z Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) predlagali, da po visoko tveganem stiku z okuženim v karanteno ne bo treba celemu šolskemu razredu ali skupini otrok v vrtcu. Cel razred oziroma skupina naj bi šla v karanteno šele, ko bi bilo v njej okuženih 30 odstotkov otrok. Do takrat naj bi se otroci, katerih sošolci so okuženi, vsak dan testirali.
Pisali smo že, da na podlagi odločitve ravnateljev in v soglasju z ministrstvom za izobraževanje pouk v 13 osnovnih šolah in dveh srednjih šolah v celoti poteka na daljavo. Po podatkih Sledilnika je bilo 12. januarja v osnovnih šolah v karanteni 1.417 oddelkov (29.651 učencev) v osnovni šoli, 657 oddelkov v srednji šoli (16.779 dijakov) in 275 oddelkov v vrtcih (3.952 otrok), pravijo na ministrstvu. V šolah in vrtcih se že pojavljajo številne težave z zagotavljanjem dovolj kadra.
Izjeme naj bi, tako 24ur.com, epidemiologi predlagali tudi za določeno kritično infrastrukturo - za zaposlene v vzgoji in izobraževanju, zdravstvu in socialno-varstvenih zavodih. Predlagali naj bi, da se teh zaposlenih ne napoti v karanteno, če ne kažejo kakšnih bolezenskih znakov, temveč bi se morali vsakodnevno testirati.
Epidemija covida-19 sicer še vedno raste zaradi hitrega širjenja koronavirusne različice omikron. Predvidoma v torek bi lahko potrdili več kot 10.000 okužb, če bodo kapacitete PCR-testiranja to omogočale, napoveduje Matjaž Leskovar z Instituta Jožef Stefan.
Delež pozitivnih izvidov testov je sicer danes dosegel skoraj 60 odstotkov. Število potrjenih okužb (6012) je precej višje kot prejšnjo soboto, ko so s PCR-testi potrdili 3349 primerov okužbe.
Dobrodošli v najboljši intimni klub - - Se︆︆ns︆︆to︆︆s︆︆.︆︆C︆︆o︆︆m
dokler so imel par sto pozitivnih in so belohalniki lahko z mezincem leve roke to podelal , pa so še …
Zo je fašist naročil, tako kot napačen zapisnik. Otroci pa naj pocrkajo...