"Nesprejemljivo je, da parlament postaja neka vmesna postaja na poti do referenduma. In to zunaj opazijo. Noben slovenski premier ne more dajati obljub, saj tudi sprejem v parlamentu ni garancija, da nek ukrep ne bo zavrnjen na referendumu," je v pogovoru za Val 202 povedal Mojmir Mrak.
"Slovenija je kot manjša država bolj občutljiva na zniževanje bonitet kot velike države," opozarja Mrak. "Ne samo, da bo denar postal dražji - lahko se celo zgodi, da ga ne bo," pravi, takrat se bo treba hitro prilagoditi in ne bo nobenih vprašanj okoli tega, ali je za sprejem reforme potreben referendum ali ne, "saj denarja preprosto ne bo," opozarja Mrak.
Aroganca, ki nas veliko stane
"Ljudje se ne zavedajo, da gre tako zares, kot dejansko gre," dodaja. Pokojninska reforma "zagotovo ni bila popolna, ampak naslednja bo morala biti bistveno bolj radikalna," pravi Mrak.
Opozoril je še, da bi se znotraj Evrope lahko bolj povezovali. Omenil je Višjegrajsko skupino, ki se je v času ustanavljanja nismo pridružili, sedaj pa tako Slovaški kot Češki in Poljski kaže bolje kot nam. "Imamo težavo s tem, da občasno mislimo da smo več, kot smo dejansko. In sedaj čutimo posledice," je še povedal Mrak.
Gospod ekonomist Mrak;<br />Najprej pomedite pred svojim pragom in se na ekonomskli fakulteti spravite končno v red. Vrsta vaših mož …
stela to je le politika skorupiranih ljudi ,ki odgovornost in posledice prenašajo na tiste ,KI TEGA NE MOREJO PLAČATI!! Penzioniste …
in zdaj bo vsega kriva nesprejeta pokojninska reforma?!?! kaj pa tajkuni in podkupljeni voditelji bank, kii so dajali za slovenijo …