"Mišič si želi, da bi ga NS spet imenoval za predsednika uprave. V tem primeru bi se odpovedal 660.000 evrov odpravnine," je za RTV Slovenija povedal njegov odvetnik Uroš Križanec.
Luka Koper se bo na odločitev sodišča pritožila, vztrajati nameravajo do vrhovnega sodišča, če jim ne bo uspelo, pa je predsednica nadzornega sveta Alenka Žnidaršič Kranjc napovedala tožbo proti odvetniški družbi Senica, ki jim je pomagala pri pripravi sklepa.
"Če pravna pisarna ne zna pripraviti sklepa, ki bi zdržal na sodišču, potem je nekaj narobe," je povedala za nacionalno televizijo. Odvetnik Miro Senica pa je dejal, da je bil postopek razrešitve formalnopravno pravilno izpeljan, da pa ne morejo prevzeti odgovornost za vsebinske razloge razrešitve, saj je to stvar nadzornikov.
Pripada mu za dve leti plač predsednika uprave
Mišiča so razrešili aprila 2014, ker je sodišče ugotovilo, da je sklep ničen, pa mu za dve leti pripadajo vse plače predsednika uprave.
Ob razrešitvi so mu očitali avtokratsko sprejemanje odločitev, zlorabo instituta preglasovanja in kršitve poslovnika. Sodišče je ugotovilo, da seje uprave niso trajale dva dni, kot so očitali Mišiču, to se je zgodilo samo v štirih primerih, prav tako Mišič ni izkoriščal instituta preglasovanja, saj je bilo 98 odstotkov odločitev uprave sprejetih soglasno, utemeljeni niso niti očitki, da je obstajal spor med Mišičem in preostalo upravo je poročala nacionalka.
Imenovanje Mišiča je dvignilo ogromno prahu, saj je na položaj prišel s položaja državnega sekretarja v kabinetu tedanje premierke Alenke Bratušek, pred tem pa ni vodil tako velikega sistema kot je Luka Koper.
dezurni@zurnal24.si
Mišek ima prav. Pogodba je pogodba. Vendar bi za to odškodnino moral odgovarjati nekdo drug in to je nadzorni svet …
Zamisli se lahko marsikdo, tako nadzorni svet Luke Koper, kot tudi vsi tisti, ki so vpleteni v takratno imenovanje GGM-ja …
Če ta banda ni za pobit. In prišel je do lepega denarja. Ne moreš verjeti kako nekateri načrtno služijo.