“Osmega januarja smo v vednost prejeli elektronski dopis Irene Ferme glede nestrinjanja z dejstvom, da ji je prenehalo delovno razmerje, saj je vložila tožbo in predlog za izdajo začasne odredbe, naslovljen na predsednika sodišča Andreja Barago. Zato smo predsednika 14. januarja zaprosili za pojasnilo, a ga še nismo prejeli,” z ministrstva za pravosodje odgovarjajo na vprašanje, zakaj ne komentirajo odpovedi delovnega razmerja višji pravosodni svetovalki Ireni Ferme. Ta je zaradi odklonitve zdravniškega pregleda pri slovenskem zdravniku 8. januarja ostala pred zaprtimi vrati svoje pisarne.
Istega dne so na ministrstvu prejeli tudi zahtevo za službeni nadzor v konkretnem primeru, a tudi ta odgovor predsednika še čakajo.
“Po 3. odstavku 85. člena zakona o delovnih razmerjih mi delovno razmerje še vedno traja, saj sem podala vlogo za začasno odredbo, ki so jo na prvi stopnji zavrnili ob očitnem prezrtju vseh zakonskih kriterijev in nesporno dokazanih nezakonitosti, a sem se pritožila na višje delovno in socialno sodišče,” pravi Fermetova.
Kot dodaja, v postopku odpovedi ni bil spoštovan tridnevni rok za pripravo zagovora. “Delodajalec me pred odpovedjo pogodbe ni pisno opomnil, manjka tudi kriterij resnosti kršitve delovnih obvez, ki bi moral biti tak, da zaradi njega nikakor ne bi bilo mogoče nadaljevati dela.”
Zdravniški pregled za to delovno mesto je predviden na tri, štiri leta, po trditvah Fermetove, pa jo je delodajalec nanj “v enem letu poslal dvakrat”. “Videti je, kot bi se sodišče norčevalo iz moje hude osebne tragedije zaradi slovenskih zdravnikov,” dodaja.
Ministrstvo čaka pojasnila
Irena Ferme. “Sodišče se norčuje iz moje osebne tragedije.”