Po prvi postojanki v Španiji se bo Lenarčič odpravil naprej do Zelenortskih otokov, preko osrednjega Atlantika na Karibe, do južnega dela Severne Amerike, Havajev, prek Maršalovih otokov, od Guama do Malezije, prek Šrilanke, Indijskega oceana, Združenih arabskih emiratov in Savdske Arabije.
Za najdaljšo etapo, v kateri bo preletel 4200 kilometrov od Bornea do Šrilanke, bo predvidoma potreboval okoli 19 ur.
Tokratna odprava okoli sveta je sicer del programa GreeLight WorldFlight, v okviru katerega je Lenarčič leta 2012 že opravil prvo pot okoli sveta, leta 2013 pa še polet na Severni tečaj.
Polet bo dolg 42 tisoč kilometrov
S poletom, dolgim 42.000 kilometrov, želijo pridobiti čim več podatkov o koncentraciji, izviru in poreklu črnega ogljika vzdolž celotne poti.
Posebnost misije je tudi v tem, da bo merjenje potekalo na višini treh kilometrov, kjer meritve doslej še niso bile opravljene. Naprava za merjenje črnega ogljika aethalometer, ki so ga za misijo izdelali v podjetju Aerosol, bo tako zbirala podatke o koncentraciji, izviru in poreklu črnega ogljika vzdolž celotne poti.
V tokratnem poletu bo prvič sodeloval tudi vremenoslovec Andrej Velkavrh, ki bo Lenarčiča obveščal o pričakovanih vremenskih razmerah.
dezurni@zurnal24.si
.?kaj neki je črni ogljik ( ?a obstajata tudi modri in zeleni ) . Upam, da izsledkov ne bodo priRedili. …
Andrej Velkavrh<br />Če bo tako uganil vreme, kot za Slovenijo, potem upam, da letalo ne pade dol.