"To ni postavka za stroške, povezane z delom, ampak postavka za stroške, povezane z napačnimi odločitvami politike," se je odzval Janez Posedi, vodja koordinacije stavkovnih odborov sindikatov javnega sektorja na napovedi, da bo treba denar za lanski regres iskati v masi plač za letošnje leto.
Na ministrstvu za notranje zadeve in javno upravo so se odločili, da bo vlada predlagala sindikatom, da se neizplačan del regresa za letni dopust za lansko leto z obrestmi izplača vsem javnim uslužbencem, ne le tistim, ki so vložili (in dobili) kolektivne tožbe zaradi neizplačila. Pri tem pa bo, kot so zapisali, treba ta sredstva za stroške dela v letu 2013 poiskati z dogovorom glede dodatnih ukrepov o drugih stroških dela zaposlenih.
Virant bi kompenziral
Tudi minister za javno upravo Gregor Virant je že napovedal, da bo treba lanski regres javnim uslužbencem "kompenzirati z drugimi ukrepi" in da bo rešitve iskal v okviru pogajanj o vzdržni masi plač za letošnje leto. Ti regresi naj bi namreč z obrestmi nanesli na okoli 50 milijonov evrov. Tistim, ki so dobili tožbe, bodo razliko do 692 evrov polnega regresa izplačali v 30 dneh, kdaj jo bodo preostalim, pa še ni jasno.
Posedi je ob tem opozoril, da so sindikati opozarjali na protipravnost znižanja regresa, ministrstvo za finance pa naj bi ukrep vseeno samovoljno vključilo v zakon za uravnoteženje javnih financ. "Pričakujemo, da bodo našli tistega, ki je odgovoren za to, da bo plačal vsaj del obresti; potem se bodo mogoče odvadili početi protipravne stvari," je dodal.
Najprej ti ponudi, kar ti je dolžan in ti hkrati vnaprej pove, da ti bo to na tak ali drugačen …
To pomeni, da ti da zrezek na mizo. In ko zagrabiš pribor, ti ga pred nosom vrže v smeti..<br />Klasično …
Bolje cigo na tržnici kot preVirant v parlamentu.