KUL in Golob: "Vlada si kupuje glasove"

Foto: Anže Petkovšek Robert Golob na novinarski konferenci Gen-I o poslovnih rezultatih leta 2021.
Foto: Anže Petkovšek Robert Golob na novinarski konferenci Gen-I o poslovnih rezultatih leta 2021.
Golob po srečanju s strankami KUL pravi, da je pot dialoga odprta, tako kot tudi sodelovanje na nivoju programskih vsebin.
Oglej si celoten članek

Prvič so se za skupno mizo usedli predstavniki KUL in predsednik Gibanja Svoboda Robert Golob. Sestanek je potekal v dobrem vzdušju, vsi sodelujoči pa delijo skupni cilj – zmagati na prihajajočih volitvah, je po zaključku dejal Marjan Šarec, LMŠ. Po besedah predsednikov koalicije KUL je treba Sloveniji postaviti na pot demokratične, socialne in ekološke prenove. Luka Mesec, Levica, je dodal, da bi bilo treba pred in po volitvah okrepiti sodelovanje s civilno družbo. 

O tem, da bi se Gibanje Svoboda pridružilo koaliciji KUL, je še prezgodaj govoriti, saj morajo v gibanju še oblikovati program. Pogovori naj bi, po zatrjevanju vseh štirih predsednikov strank koalicije KUL,  stekli, ko bodo znana programska izhodišča gibanja in ekipa, s katero bo Golob delal. 

Golob je prepričan, da si ljudje želijo alternative, ki jo Gibanje Svoboda očitno lahko ponudi volivcem. S KUL so izmenjali mnenja, vendar je o dogovorih še prezgodaj govoriti. Gibanje mora oblikovati tako svoj program. "Če smo danes lahko izmenjali stališča o energetski draginji, lahko enako na drugih področjih, ko bo čas to zahteval," je dejal Golob. "Ko bomo imeli stvari pripravljene, jih bomo z veseljem predstavili." Napoveduje, da bo Gibanje Svoboda precej drugačno, da se bo odzivalo na mnenje ljudi, "saj je moja naloga, da izvajam voljo ljudi". Napovedal je digitalni sistem preverjanja volje ljudi.

Vlada "kupuje" glasove

Pogovor je tekel tudi o energetski revščini. Golob meni, da je sedanji odziv napačen, saj niso vsi državljani v enakem položaju. "Nekdo, ki se ogreva na drva, se mu ogrevanje ni podražilo," je poudaril in dodal, da najbolj čutijo energetsko draginjo tisti, ki so vezani na centralne sisteme ogrevanja in toplovode. "Energetska draginja je prizadela cel kup mlajših, delovno aktivnih generacij, ki ne morejo izbirati dobavitelja in bodo morali to plačevati." Ukrep, ki je na videz strašno radodaren, za nekatere ne bo rešil težav, saj pomoči ne bodo dobili.

Tanja Fajon, SD, pravi, da je vlada prepozno prepoznala stanje in da zdaj "z obljubami in denarjem na račun davkoplačevalcev in naslednjih generacij kupuje volitve". S tem se je strinjal tudi Luka Mesec, ki meni, da stranke koalicije "poskušajo z energetskim vavčerjem kupiti volitve. Razdeljujejo skupinam, za katere predvidevajo, da bodo šle na volitve in da bodo na volitvah obkrožile eno od koalicijskih strank ali enega od satelitov". Alenka Bratušek, SAB, deli stališče s preostalimi, da vlada jemlje zeleni prihodnosti, saj bodo sredstva prišla iz podnebnega sklada, in pomoč razdeljuje napačno in izključno z namenom kupovanja glasov. 

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 18

  • 17:40 1. Februar 2022.

    Odločali bodo mladi, ki sedaj niso hoteli volit. Rezultat bo pokazal, kaj si želijo, ali mir, delo,blaginjo, ali zmerjanje z …

  • 15:36 1. Februar 2022.

    Klero-nazi-janšistom se že tresejo posrane gate, saj so načrtno in na veliko začeli onesnaževati splet s svojii umobolnimi in komaj …

  • 15:12 1. Februar 2022.

    a imajo te levaki sploh kakšne strateške, gospodarske plane v svojih programih, al imajo samo na ene desetih straneh zapisano …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.