Kristijanu Kameniku so za sodelovanje pri umoru štirih ljudi v Tekačevem sodili že tretjič. Decembra 1999 je bil obsojen na takrat maksimalno kazen 20 let zapora, a je bila sodba razveljavljena, leta 2003 so ga oprostili, kar je bilo tudi razveljavljeno, leta 2007 pa mu niso mogli soditi, ker se je zaradi tihotapljenja in prodaje 4,5 kilograma heroina znašel za rešetkami na Hrvaškem. Tokrat je predsednica senata, sodnica Alenka Jazbinšek Žgank, razglasila oprostilno sodbo.
Celjski okrožni tožilec Gorazd Kacijančič je predlagal po 15 let zapora za vsako od žrtev ter enotno najvišjo kazen 20 let aresta po tedanji zakonodaji. Kamenikova zagovornica, odvetnica Maksimiljana Kincl Mlakar, je zahtevala oprostitev, saj po njeno tisto, kar je ostalo v obtožnici, ne bi zadostovalo niti za uvedbo preiskave, kaj šele obsodbo.
Premalo dokazov
Tožilec Kacijančič je zato za zadnjem sojenju, ki se je začelo novembra lani, predlagal ponovno analizo nekaterih dokazov, cigaretnih ogorkov, tulcev nabojev in kovinskih lisic z najsodobnejšimi metodami. Toda sodnica Jazbinšek Žgankova je izvedensko mnenje Inštituta za sodno medicino pri medicinski fakulteti v Ljubljani na prejšnji obravnavi povzela v dveh besedah: "Nič novega." Skratka, tožilstvo v rokah ni imelo kaj dosti oprijemljivega.
Danes tudi niso zaslišali dveh prič, ena po mnenju psihiatra ni bila sposobna pričanja, druge, anonimne, pa ni bilo, ker menda od tožilstva ni dobila zagotovil o zaščiti, ki jo je zahtevala.
Prvo truplo našel vrtnar
V sredo, 5. marca 1997, je vrtnar prišel obrezat drevje k Poharčevim. Ker na trkanje ni bilo odziva, je odrinil vhodna vrata. V veži ga je pričakalo grozljivo odkritje: okrvavljeno truplo 75-letne Frančiške Poharc. V šoku je stekel po pomoč.
Na domačiji so bili umorjeni še trije, 73-letni Štefan Poharc ter njegovi podnajemnici, 36-letna Helena Krošlin in njena 17-letna hčer Viktorija. Vsi so bili ustreljeni s predelanim samokresom makarov kalibra 7,65 mm. Razlog za grozljiv zločin naj bi bil denar, ki ga je imel gospodar menda na pretek, s čimer se je celo sam hvalil.
Preiskujejo še Hrvata
Policisti so slaba dva meseca kasneje v Slovenskih Konjicah aretirali takrat 25-letnega brezposelnega ključavničarja Kristijana Kamenika, sostorilcev pa niso odkrili. Vpletenost v pokol je vedno vztrajno zanikal, češ da nikoli ni bil v Tekačevem in tudi pokojnih ni poznal.
Še vedno pa ni znano, kaj je s sodno preiskavo 56-letnega hrvaškega državljana, ki so ga lani osumili sostorilstva pri zločinu. Ugibamo lahko, da se je čakalo na današnji izrek sodbe.
Hja, če je kriminalistična policija nesposobna predložiti dokaze in je tudi tožilstvo nesposobno in vse skupaj presega vse razumne roke, …
Če sodniku nekaj poveš,si takoj nedolžen
Res me zanima, kateri poslanci so glasovali za člen v KZ, ki dokaze ovrže kot nezakonite !?