Kriminalistične preiskave zaradi uničenja gozdov

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Po neuradnih podatkih je pod drobnogledom poslovanje podjetja Born, ki upravlja z tržiškimi gozdovi, v denacionalizaciji vrnjenih družini Born.
Oglej si celoten članek

Gorenjski kriminalisti v okviru preiskave suma kaznivih dejanj poslovne goljufije, uničenja gozdov in obremenjevanja okolja izvajajo pet hišnih preiskav.

To so potrdili tudi na Policijski upravi Kranj, kjer so pojasnili, da gorenjski policisti preiskave opravljajo pri treh fizičnih in dveh pravnih osebah.

Pod drobnogledom Bornovi gozdovi?

Po neuradnih podatkih kriminalisti preiskujejo delo podjetja Born, ki skrbi za tako imenovane Bornove gozdove. Okrog 3600 hektarjev gozdov so po zaključku denacionalizacijskega postopka leta 2007 v last dobile dedinje Karla Borna, sina barona Juliusa Jakoba Borna, ki je gozdove kupil v 19. stoletju.

Bornove dedinje so za upravljanje z gozdovi ustanovile podjetje Born in za direktorja izbrale Martina Šetinca. V zadnjih letih so se pojavile govorice, da se v gozdovih izvaja nelegalna sečnja, kar je potrdila tudi strokovna analiza. Vodstvo podjetja naj bi z izvajalci prekoračevalo dovoljeno sečnjo lesa in grobo kršilo gozdarsko zakonodajo, ogrožalo naravno okolje in oškodovalo premoženje lastnikov.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 3

  • jgm
    07:16 19. Junij 2013.

    Saj v državnih se dogaja isto. Koncesionarji plačajo državi 8 € po kubiku, 50 in več pa si pobašejo v …

  • 21:40 18. Junij 2013.

    Vsi gozdovi bi morali biti v državni lasti in potem nebi prihajalo do takih lumparij.

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.