Na kranjski občini pravijo, da si je župan sredini prometni nesreči poškodoval glavo. "Trenutno župan ne daje nobenih izjav, ker ne želi vplivati na delo pristojnih organov in prejudicirati zadev," so poudarili in dodali, da bodo javnost o tej zadevi obvestili po vseh končanih postopkih.
Trilar je novo koalicijo v mestnem svetu sklenil sredi januarja, za sodelovanje se je dogovoril z NSi, Desusom, SLS ter Listo za razvoj Kranja.
Njegove partnerje smo povprašali, kaj menijo o ravnanju župana, ki je pijan povzročil prometno nesrečo.
"Bodimo precizni, odklonil je alkotest. Zgodila se je nesreča … Predvsem je zdaj on sam na potezi. Upam, da bo, ko se bo malce glava ohladila, vedel kaj mora narediti. Tukaj je nato še častno razsodišče, gotovo pa zadeva tudi mimo nas ne bo šla," odgovarja Jožef Rozman iz Desusa.
Več o tem: Kranjski župan povzročil nesrečo
"Vse kar trenutno vem, je neuradno. Ko je v tako zadevo vpleten politik, je lahko veliko natolcevanj. Želim imeti uradne informacije, šele ko bodo vsi argumenti na mizi, se bomo v lahko odločili," pa na vprašanje, če ima kranjski župan še njihovo zaupanje, odgovoril Marjan Bajt, predsednik mestnega odbora NSi.
"Žal mi je, da se takšne stvari dogajajo in ljudje ne razumejo, da policisti le opravljajo svojo službo in je do njih treba biti spoštljiv," dodaja Rozman.
Janez Černe, predsednik kranjskega SD pa je župana javno pozval k prevzemu politične odgovornosti. Poudaril je, da državljanke in državljani od izvoljenih funkcionarjev na vseh nivojih upravičeno pričakujejo, da ti s svojim javnim delovanjem izkazujejo moralni zgled, še posebej v skupnostih, kjer delujejo ter ob tem prevzamejo tudi polno odgovornost za vsa svoja dejanja, če ta niso v skladu s predpisi in etičnimi normami
V SD pričakujejo še, da bo župan prevzel politično odgovornost za svoje nečastno dejanje ter se javno opravičil za povzročitev nesreče s službenim vozilom in izmikanju uradnega postopka policije.
PREBERITE ŠE:
Primerov, ko so se politiki, gospodarstveniki ali možje postave pijani znašli za volanom, ni malo:
- Gašpar Gašpar Mišič, takratni predsednik uprave Luke Koper, je pred dvema letoma napihal 0,59 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, zato so mu začasno odvzeli vozniško dovoljenje. Ker naj bi bil tudi precej glasen in ker ni upošteval ukazov policistov, so ti spisali tudi obdolžilni predlog.
- Poslanec Peter Vilfan je v prometni nesreči z avtomobilom zbil 84-letnega pešca. Zaradi domnevne alkoholiziranosti med nesrečo je Vilfan nepreklicno odstopil kot poslanec. Kasneje se je izkazalo, da stopnja alkohola v krvi ni prekoračila dovoljene meje.
- Leta 2010 je kmetijski minister Henrik Gjerkeš odstopil, ker je z 1,2 promila alkohola v krvi zakrivil prometno nesrečo.
- Silvo Vrbančič, nekdanji prvi mož urada za varnost in zaščito, kjer skrbijo za prevoz in zaščito najpomembnejših politikov je moral odstopiti, ker je s službenim BMW-jem in pod vplivom alkohola na gorenjski avtocesti povzročil nesrečo.
- Leta 2010 je takratni komandir novomeške policije povzročil manjšo prometno nesrečo. Komandir je po dejanju pobegnil, kasneje pa še zavrnil alkotest.
- Nataša Vodušek, nekdanja veleposlanica v BiH, je leta 2008 v Sarajevu pijana povzročila nesrečo, v kateri se je hudo poškodoval drugi udeleženec.
- Leta 2003 je prvak SNS Zmago Jelinčič z vozilom državnega zbora zapeljal s ceste. Vozil je pijan, a je trdil, da ga je s ceste zrinil neznan voznik.
dezurni@zurnal24.si
Ma na tem spisku jih manjka vsaj še 15, recimo Kacina ni gor za štart.
Pa kaj je s prebivalci narobe, da volijo osebo s slabo karakteristiko iz preteklosti...a sedaj boste pa njegove račune plačevali …
Ko bo zapokalo, pridejo takšni prvi na vrsto.