Najemodajalec je vsaj v primeru, ki ga predstavljamo v članku, dobro poskrbel zase; nategnil bo državo in najemnika. Najprej državi ne bo plačal toliko davka, kot bi ga moral, saj ga plačuje le od zneska, ki je zapisan v najemniški pogodbi – torej od 300 evrov na mesec, medtem ko 200 evrov, ki jih dobi na roke, zamolči. Poleg tega bo zdaj zvišanje davka prevalil na ramena najemnika. Še več, najemniku bo z izgovorom, da ga je v podražitev najemnine prisilila “grda” država, ceno povišal še za dosti več, kot bo moral dodatno plačati davka.
In nazadnje je tu najemnik, ki ima stanovanje v najemu samo zato, ker si nakupa nepremičnine ne more privoščiti. Da bi si zagotovil nižjo ceno, pristane na to, da bo del najemnine plačeval na roko. Nato pa ga po žepu udari še višji davek, ki ga najemodajalec izkoristi za to, da sebi zagotovi še večji zaslužek.
Najšibkejši člen
Kdo je v tej verigi najbolj na udaru, je v tem primeru jasno. Verjamem, da obstajajo tudi drugačni primeri, ko kratko potegne najemodajalec. Ne vem pa, ali se je kdaj zgodilo, da bi bila najšibkejši člen država. Ta, ko potrebuje, vzame. Če potrebuje še več, vzame še več. Pri tem pa se ne ozira na to, koga s tem pokoplje.
MOGOČE BI PA TEBE TUDI KATERI NAJEMODAJALEC NATEGNO 2X,KER VERJETNO DOMA SAMO 1X.
Po vsej naši zakonodaji v zvezi z najemanjem in oddajanjem je najemnik bolj zaščiten kot najemodajelec.<br />Zato ne pišite neumnosti.<br …