"Fotografiranje s pametnimi mobilniki je riskantno" in "Fotografiranje vaših otrok z mobilniki je zelo nevarna stvar" sta bila le dva od številnih opozorilnih naslovov, ki so te dni spet zaokrožili po družabnih omrežjih, čeprav gre že za nekaj časa star videoposnetek prispevka televizijske mreže NBC, ki ga na portalu YouTube najdete pod Smartphone pictures pose privacy risks.
Kako skriti svojo lokacijo
"Vsaka tehnologija se lahko uporabi v dobre ali zle namene. Tudi GPS ni bil prvenstveno razvit zato, da bo vodil voznike po pravih cestah ali nam pomagal najti pravo ulico – ne, zadaj so bili povsem vojaški nameni. Geotagging pa lahko izklopite tako, da na svojem mobilnem telefonu praktično onemogočite aplikacijam dostop do GPS-modula," opozarja IT-strokovnjak Miran Varga in dodaja, da sicer vse v videu, ki je v teh dneh znova zaokrožil po družabnih omrežjih, drži: "V podatkih o fotografiji se lahko skriva tudi njena lokacija. Več fotografij o posameznem subjektu, kot jih nekdo ima, lažje se izdela njegov profil. Tako se lahko opredelijo tudi njegova soba, hiša, šola in podobno. Uporabnikom, ki niso vešči novih tehnologij, svetujem, naj ne klikajo da/yes na vsako vprašanje/dovoljenje, za katero jih telefon vpraša, temveč naj si prej preberejo, kaj s tem dejansko omogočajo. Previdnost je mati modrosti, ali kako že pravijo."
http://www.powerplaymanager.com/r773870<br /><br />Odlicna zastonj on-line igra, kjer se lahko preizkusis kot manager v hokeju,nogometu in rokometu. <br />Kasneje bo mozno …
Vse lepo in prav, nekaj je res nekaj pa ne. Geotagging sam po sebi res ni ok. V fotografije in …