V noči z 28. na 29. oktober bomo ob treh zjutraj ure premaknili za eno uro nazaj. Spali bomo eno uro dlje in prešli na zimski čas, vse do konca marca.
Sprememba urinih kazalcev pa na ljudi vpliva veliko bolj kot se zavedamo, ugotavljajo strokovnjaki. Vpliva narmeč na spremembo človekovega notranjega ritma, kot so dokazali pa tudi na pogostost srčnih infarktov. V Sloveniji smo začeli urine kazalce premikati leta 1983. Dokončna odločitev, da jih vsako zadnjo nedeljo v oktobru premaknemo za eno uro nazaj in vsako zadnjo nedeljo v marcu za eno uro naprej, je bila sprejeta leta 2006. V skladu s to odločitvijo bo tudi tokratni premik urinih kazalcev.
Uro bomo zaradi nezmožnosti dogovora o tem, ali naj ostanemo v zimskem ali poletnem času, očitno premikali še nekaj let, saj je Evropska komisija pred časom v uradnem listu EU objavila časovni razpored poletnega časa do leta 2026. Če bi bila ura v celem letu premaknjena za eno uro naprej, bi se otroci več gibali, je že pred časom pokazala raziskava, ki so jo opravili strokovnjaki iz Velike Britanije.
Ze od nekdaj je bila tema ob 18.uri Pravilni nas cas je zimski,tega smo imeli tudi pred letom 2006 in …
Eu birikracija je nesposobna za urediti bilo katero stvar ,samo nakladanje ,sestanki in dnevnice v Bruslju ,pa seveda astronomske plače
mi bomo prestavili kazalce .. ura ostane na steni