Glede na podatke BBC gre za najširšo raziskavo glede izobraževanja doslej, v katero je vljučenih 76 držav. Na podlagi raziskav PISA in TIMSS so primerjali podatke o znanju s področja matematike in naravoslovja. V raziskavi, ki jo bodo sicer predstavili prihodnji teden na svetovnem forumu o izobraževanju v Južni Koreji, so dokazali povezavo med izobraževanje in gospodarsko rastjo.
Najvišje uvrščena evropska država je Finska na šestem mestu, sledijo Estonija, Švica, Nizozemska in Kanada. ZDA so se skupaj z Italijo uvrstile na 28. mesto, Švedska, ki jo je OECD pred kratkim opozoril zaradi resnih težav v njenem izobraževalnem sistemu, pa je šele na 35. mestu. Hrvaška se je uvrstila na 36. mesto.
Na vrhu azijske države
Na vrh lestvice najuspešnejših izobraževalnih sistemov se je uvrstil Singapur, sledi mu Hongkong, nato Južna Koreja, četrto mestvo si delita Japonska in Tajvan. "Če vstopite v azijski razred, boste videli, da učitelji od vsakega učenca pričakujejo, da bo uspel," je rezultat komentiral direktor OECD za izobraževanje Andreas Schleicher. "Te države tudi zelo dobre v tem, da v razrede, ki so največji izziv, privabijo najboljše učitelje, tako da ima vsak učenec dostop do odličnega učitelja."
Na koncu lestvice so pristali Maroko, Južnoafriška republika in Gana.
dezurni@zurnal24.si
Očitno izobrazba vendarle ni vse. Če je družba urejena tko k je treba potem je zadost dobra izobrazba za odlične …
Kadar pa je v raziskavah zajeto ocenjevanje funkcionalne pismenosti smo med zadnjimi. To pa je z drugimi besedami razmišljanje z …
In zakaj bi se v Avstriji prav trudili z izobraževanjem ? Tam imajo raje urejen pravni sistem, nižje davke in …