Vročevalec, ki mu pred dnevi ni uspelo izslediti predsednika Slovenske demokratske stranke (SDS) Janeza Janše, da bi mu izročil pošto ljubljanskega okrožnega sodišča, bo najverjetneje ostal brez dela plačila za svoje delo, a bo o tem dokončno odločilo sodišče. Po pravilih vročevalcu "za neuspešno vročitev pripada 20 odstotkov nagrade. Če vročitev ni opravljena skladno z odredbo sodišča ali s pravilnikom, pooblaščenemu vročevalcu nagrada, povrnitev potnih stroškov in povrnitev drugih izdatkov ne pripadajo".
Nagrada od pet do 50 evrov
Sodišče je vročevalcu – če bi seveda našel Janšo in mu osebno vročil vabilo na začetek sodnega procesa, ki ga je sodišče poskušalo začeti že dvakrat – dolžno plačati 50 evrov nagrade in mu povrniti potne stroške. "Nagrada za navadno vročitev znaša pet evrov, za osebno vročitev pa 50 evrov," določa pravilnik. Vročevalec je moral sicer sodišču podrobno pojasniti, kje vse je iskal Janšo in zakaj ga ni našel.
V Sloveniji trenutno deluje 112 pooblaščenih vročevalcev, ki jih lahko najame katerokoli sodišče v državi. "Sodišča se za njihovo izbiro odločajo glede na pričakovano uspešnost. Kadar vročitev prek pošte ni uspešna, sodišče na pomoč pokliče vročevalce," poudarjajo na vrhovnem sodišču.
Kot oškodovanec v sodnih postopkih na sodiščih v Celju lahko dokažem, da sodišče za nekatere v postopkih poskrbi, da se …
slovenska sodišča ne pošiljajo tiste kao uspešne ampak pošljejo tistega ,ki je od stranke najdlje oddaljen tako da stranka plača …
...in vse to je res.