Pozitivna Slovenija je prehitela vlado, ki je predlog zakona o holdingu sprejela v četrtek. Pozitivna Slovenija je svoj predlog zakona vložila po rednem postopku, medtem ko je vlada predlog zakona v DZ poslala po nujnem postopku.
Morda tudi oba zakona hkrati
DZ sicer običajno v primeru vložitve dveh zakonov o isti problematiki prej obravnava zakon, ki je bil v zakonodajni postopek vložen prvi, vendar pa se lahko oba zakona obravnavata hkrati. Poslovnik namreč predvideva, da se lahko dva zakona, ki zadevata enako vsebino, obravnavata v sklopu iste točke dnevnega reda, četudi gre pri enem predlogu za redni postopek, pri drugem pa za nujni.
O tem bodo danes odločali člani odbora. Če bodo podprli sklep o obravnavi v okviru iste točke, bodo nato odločili, na podlagi katerega predloga se bo pripravil dopolnjen predlog zakona in kateri členi iz drugega predloga se bodo prenesli v nosilni predlog.
O stanju v bančnem sistemu
Še pred razpravo o prihodnji obliki upravljanja z državnim premoženjem pa se bodo člani odbora za finance na zaprti seji seznanili tudi s stanjem v slovenskem bančnem sistemu. Razmere naj bi jim predstavili minister za finance Janez Šušteršič, guverner Banke Slovenije Marko Kranjec, prvi mož NLB v odstopu Božo Jašovič in direktor Združenja bank Slovenije France Arhar.
Vlada namreč predvideva, da bi se bilance bank v državni lasti sanirale skozi mehanizem znotraj državnega holdinga, pri čemer bi se na posebno družbo prenesle slabe terjatve in spremljajoča zavarovanja. Pred tem je treba ugotoviti obseg slabih terjatev v bančnem sistemu.
ja dragi mirko. kot državljan, ki ni imel to privilegijo, da se bogati s pomoči NLB (sistem pridobivanja kredita na …
A v puško mitraljez ?
Kam peljejo državne naložbe in razmere v bankah?<br />odgovor: v PM