Posebna komisija, ki so jo od ministrstva za obrambo (Mors) zahtevali poslanci, je izračunala, koliko bo država prihranila zaradi ukinitve nočnih izmen na šestih od 13 centrov za obveščanje, kamor ljudje kličejo na pomoč ob nesrečah.
Nočne izmene so ukinili julija, že konec meseca pa so poslanci parlamentarnega odbora za obrambo od ministra Aleša Hojsa zahtevali posebno komisijo in poročilo z oceno finančnih posledic. Iz virov blizu komisiji smo izvedli, da bodo učinki minimalni, saj se morajo zaposleni iz centrov, kjer so nočne izmene ukinili, voziti v centre, kjer so ostale, in so se precej zvišali potni stroški.
Uradnega odgovora o dejanskem učinku ukinitve nočnih izmen ni mogoče dobiti. "Finančna ocena je del poročila, ki še ni bilo obravnavano na vladi, zato ga ne moremo posredovati," pravijo na Morsu, poročila pa zato še niso dobili niti poslanci.
Medresorsko komisijo, ki je imela 12 članov, je Mors ustanovil konec avgusta, predlagala pa naj bi tudi, kako naj se najracionalneje uredijo dežurne službe, ki nudijo nujno pomoč državljanom.
Hojs na MORS uveljavlja ali je že uveljavil več nerazumnih idej varčevanja, katerih učinki so vprašljivi! Pomembno je, da se …
Mi je jasno, ne skrbi, ampak združevanje centrov v 99% primerov pomeni odpuščanje. Razen, če se bo nekdo vozil čez …
Z današnjo tehnologijo je lahko en ali 100 centrov, lahko so kjerkoli na svetu in to nima nobene veze. <br …