Premier Borut Pahor se je danes popoldne v avli hotela Bernardin sestal z Joškom Jorasom. Na sestanku novinarji nismo smeli biti prisotni, po sestanku Pahor izjav ni dajal, zbranim je zaželel le lep dan.
Je bil pa zato bolj gostobeseden Joras, ki je najprej povedal, da je vesel, da je Pahor držal besedo in se sestal z njim. "Nisem sicer dobil tistih zagotovil, ki bi jih želel od njega, razumem pa, da težava v enem dnevu ne more biti rešena,“ je po sestanku s Pahorjem povedal Joras.
Napovedal je, da bo počakal sedem dni in če v tem času ne bo storjenega nobenega koraka naprej k rešitvi odstranitve robnikov, bo uresničil svojo včerajšnjo napoved in težavo rešil sam.
Jorasov odvetnik Danijel Starman je ob tem povedal, da če nič drugega, je Pahor prvi predsednik vlade, ki se je osebno sestal z Jorasom in iz prve roke izvedel za bistvo problema. "Vesel sem, da sem s fotografijami in ostalimi dokazi lahko premierju predstavil svoje težave na meji," je povedal Joras po sestanku in pri tem poudaril, da "hrvaške okupacijske policijske sile še vedno kršijo ozemeljsko celovitost Slovenije“.
Pomoč izolski bolnišnici pri dolgovih
Predsednik vlade Pahor in minister za zdravje Dorjan Marušič sta se v splošni bolnišnici v Izoli seznanila z njihovimi težavami. Bolnišnica je v vseh mesecih letošnjega leta zabeležila negativno poslovanje, poleg tega pa tudi njihova stara izguba ni zanemarljiva, saj znaša kar šest milijonov evrov.
Minister Marušič je bolnišnici naložil, da najprej zagotovi pozitivno tekoče poslovanje, potem pa bodo pomagali reševati stare dolgove. Na kakšen način, danes še ni govoril.
Novi v. d. direktorja bolnišnice Jani Dernič je pri tem povedal, da je treba izgubo tekočega poslovanja pripisati zlasti neuresničenemu programu operacij srčno-žilnih bolezni. Do zaostankov je prišlo zaradi zapletov med prejšnjim vršilcem dolžnosti direktorja Antonom Kranjcem in Medicorjem. Po Derničevih besedah bodo zaplete zdaj rešili in tako tudi lažje dosegli pozitivno tekoče poslovanje.
Premier Pahor je pri tem dejal, da morajo pacienti ostati na prvem mestu in med drugim izpostavil tudi lokacijo bolnišnice, saj bi lahko v bodoče poskrbela za paciente iz širše regije, tudi iz Hrvaške, ko bo ta vstopila v Evropsko unijo, in Furlanije - Julijske krajine.