'Jarc je proti islamizaciji'

Foto: Žurnal24 Svetnik je napovedal, da bodo referendumsko vprašanje verjetno še razširili.
Upravno sodišče je ugodilo tožbi mestnega svetnika Mihaela Jarca (Lista za čisto pitno vodo) zoper odločitev župana Zorana Jankovića, da mu ne da soglasja za začetek postopka zbiranja 11.000 podpisov za referendum o džamiji.
Oglej si celoten članek
 
 

Prodal jim je mačka v žaklju.

Mihael Jarc

 
"Ugotavljam, da je upravno sodišče zavrnilo zlobne očitke gospoda župana, da ne znamo postaviti referendumskega vprašanja. Še hujše pa je to, da se župan otepa razpisa referenduma, ker je Islamski skupnosti v Sloveniji prodal mačka v žaklju," je odločitev sodišča komentiral Mihael Jarc.

Po njegovih besedah jim je prodal zemljišče z urbanističnim aktom, ki sploh še ni objavljen. "Akt sicer obeta, da bodo tam lahko zgradili marsikaj, vendar pa nad spremljajočimi objekti, ki ne spadajo v tak megacenter, še vedno visi damoklejev meč razpisa referenduma," je poudaril Jarc. Zoper odločbo upravnega sodišča ni pritožbe, župan pa mora po svetnikovih besedah o zadevi ponovno odločiti v okvirih, ki jih v obrazložitvi odločbe navaja sodišče.

Tak referendum ni dopusten
Ljubljanski župan Zoran Janković je dejal, da bodo spoštovali odločitev upravnega sodišča in da bo odločbo najprej preučila pravna služba. Po Jankovićevem mnenju je pobuda Mihaela Jarca izraz velike nestrpnosti. "Politika gospoda Jarca je jasna. V vseh intervjujih je dejal, da ga ne moti ne džamija ne minaret, ampak islamizacija," je dejal Janković.

Tak referendum po županovem prepričanju ni in ne bo dopusten. Če bo prišlo do zbiranja 11.000 podpisov za razpis referenduma, bo župan pozval Ljubljančane, da podpisa ne dajo. "Če bo Jarc zbral potrebne podpise, pa bom naredil to, kar je naredila prejšnja županja Danica Simšič," je napovedal župan, in sicer bo o usodi referenduma ponovno odločalo ustavno sodišče.

Decembra je bila vloga nepopolna
Zoran Janković je 30. decembra pojasnil, da mestni svetnik Mihael Jarc ni v celoti dopolnil vloge za pobudo volivcem za vložitev zahteve za razpis referenduma o delih prostorskega akta gradnje džamije ter zahteve za razpis referenduma, zato ni dobil soglasja za zbiranje podpisov. Po županovih besedah so Jarca 16. decembra pozvali, naj zaradi štirih neskladij s statutom Mestne občine Ljubljana (MOL) svojo vlogo dopolni. "Dopolnil je dve, dve pa ne," je pojasnil župan.
 

Mihael Jarc

ni dopolnil pobude v delu, ki je v nasprotju z zakonom o obliki in načinu priprave občinskega prostorskega načrta. Referendumsko vprašanje pa je v nasprotju s statutom MOL, ki pravi, da mora pobuda izražati jasno vprašanje o splošnem aktu.

Jarc je decembra pojasnil vsebino referendumskega vprašanja, ki se glasi: "Ali ste za to, da se v predlogu odloka o občinskem podrobnem prostorskem načrtu za dele območij urejanja BO 1/1 Lesnina, ŠT 1/1 območje ŽG in ŠO 1/1 Kurilnica (za islamski versko-kulturni center) v 11. členu črta besede? 'in en minaret?', v 13. členu v točki 3. pa se črta tretja alineja, ki se glasi 'višina minareta je lahko največ 40 metrov'?" Svetnik je še napovedal, da bodo referendumsko vprašanje verjetno razširili še na dele devetega člena odloka, ki opredeljujejo namembnost objekta oziroma objektov in arhitekturo.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.