Premier Janez Janša je danes v Bruslju izrazil upanje, da referenduma o varčevalnem zakonu ne bo, saj bi bil to po njegovi oceni "velik korak nazaj". Opozoril je, da je večina članic EU, še posebej tistih ključnih, že izvedla fiskalno konsolidacijo, Slovenija pa je žal med tistimi, ki jo to še čaka oziroma je naredila šele prvi korak z zakonom za uravnoteženje javnih financ.
Slovenija mora po Janševih besedah delati oboje - sprejemati ukrepe za uravnoteženje javnih financ in hkrati ukrepe za rast, medtem ko se lahko večina Evrope že bolj osredotoči na rast.
Še več časa za dogovor
Danes poteka odločilna faza pogajanj med vodstvoma policijskih sindikatov in ministrom za delo Andrejem Vizjakom o zahtevah policistov, na katerih skušajo vlada in sindikalisti doseči dogovor glede umika referendumske pobude o zakonu za uravnoteženje javnih financ. Če jim ne bo uspelo, bo moral predsednik državnega zbora Gregor Virant določiti 35-dnevni rok za zbiranje 40 tisoč podpisov za razpis referenduma o zakonu za uravnoteženje javnih financ.
Šef Sindikata policistov Slovenije Zoran Petrovič, ki se je pod pobudo podpisal prvi, jo lahko sicer umakne kadarkoli. Tudi če bi že zbrali dovolj podpisov za razpis, ni nujno, da bi ga izvedli. “Če bi zbrali potrebnih 40 tisoč podpisov, ni nujno, da bi zahtevo za razpis referenduma tudi vložili,” pravi ustavni pravnik Igor Kaučič.
Policijska sindikata med pogajanji nočeta razkriti, s čim bi bila zadovoljna.
Trditev dobi verodostojnost z čim popolnejšo predstavitvijo :<br />- Primerjalo z Nemčijo imamo gledano na delovno aktivne 5 procenotov večjo …
Vaša trditev je dokaj površna in zavajujoča.<br />Da nebi na dolgo in široko. <br />Razlika med ustvarjenim in porabljenim je …
resnica o varčevanju:<br />http://www.youtube.com/watch?feature=pla yer_embedded&v=WiLzdy_vuEU