"Kakšna politika je to, ki pošlje medijem sporočilo za javnost, da je predsednik vlade v poročilu o bankah zaznal sume kaznivih dejanj, obenem pa tega poročila ne razkrijejo javnosti?" se sprašujejo v Pozitivni Sloveniji.
Ob tem dodajajo, da če bi premier z akcijo iskanja odgovornih mislil resno, bi to moral po njihovem mnenju storiti v diskretnem ozračju znotraj pristojnih institucij.
"Tako pa vse skupaj bolj kaže na stisko, da je treba najti nekega novega političnega sovražnika, saj če bi Janez Janša iskreno želel najti krivce za enormno luknjo v bančnem sistemu, bi hitro ugotovil, da je v letih 2005–2008, ko je ta nastala, prav on vlekel vse ključne niti v državi. To pa pomeni, da bi torej našel samega sebe," so sporočili iz stranke.
Prednostno na tožilstvo
Kot smo poročali, je premier poročilo o stanju v slovenskem bančnem sistemu odstopil tudi generalnemu državnemu tožilcu Zvonku Fišerju in ministru za notranje zadeve Vinku Gorenaku.
Za to se je odločil, ker se ob navedbah in podatkih v poročilu porajajo sumi oškodovanj. Kot so sporočili iz Gorenakovega kabineta, se je minister s Fišerjem in državno sekretarko na notranjem ministrstvu Barbaro Brezigar sestal že v ponedeljek.
Sogovorniki so se strinjali, da je treba problemu slovenskega bančništva nameniti vso pozornost in da mora tematiko prednostno obravnavati tudi tožilstvo.
mrki, vidim da lepo furate te pingvine naprej...firer reče, ljudstvo ponavlja :)
no pa mi razloži , kako je Zoki dobil 1 miljonček kredita ? ali pa kdo mu je odobril 300.000 …
eh miško - če še ne veš se je Peter ukakal!