Organi stranke DeSUS danes odločajo, ali naj vlado Janeza Janše zapustijo ali naj v njej ostanejo. Temu je izvršni odbor brez glasu proti, po podatkih TV Slovenija so našteli dva vzdržana glasova, predlagal, naj stranka zapusti koalicijo in da podprejo Erjavca za mandatarja.
Na vprašanje, ali pričakuje podporo predlogu za izstop iz koalicije, ob prihodu na današnje zasedanje organov stranke predsednik DeSUS-a Karl Erjavec ni odgovoril.
Obravnavali bodo tudi pobudo za izključitev poslanca Roberta Polnarja iz stranke.
Politično dogajanje je komentiral tudi predsednik vlade Janez Janša. Kaj je povedal, lahko preberete na tej povezavi.
S Koalicijo ustavnega loka in njenim vlaganjem nezaupnice, pravi, da se ne ukvarja, da pa bi želel, da bi se minister za zdravje Gantar bolj posvetil svojemu resorju in epidemiji kot pa rušenju vlade.
Medtem ko se prvak DeSUS Karl Erjavec zavzema za odhod v novo vlado, pri čemer je sam možen kandidat za mandatarja, pa je v primeru takšne odločitve še nejasno ravnanje poslancev DeSUS. Ni izključeno, da bi se odločili za samostojno pot.
Erjavec se je z opozicijskimi LMŠ, SD, Levico in SAB, ki so vključene v KUL, v torek pogovarjal o položaju DeSUS v trenutni koaliciji ter možnosti, da bi stranka upokojencev postala del KUL.
Erjavec je sicer odhod iz Janševe vlade stranki predlagal le dva dni po vnovični izvolitvi za predsednika DeSUS. A so se mu po robu postavili štirje poslanci.
Poslanci DeSUS so sestankovali tudi v sredo, a uradnih izjav o tem, kako bodo ravnali danes, niso dali. Po neuradnih informacijah STA stališča niso spremenili in ni izključeno, da bi se ob morebitni odločitvi organov stranke za izstop iz Janševe vlade odločili za samostojno pot.
Poslanci namreč večkrat izpostavijo, da jih v aktualni vladi motijo nekatere premierjeve poteze, ki razburjajo javnost, a da so zadovoljni z izpolnjevanjem koalicijskega sporazuma in zahtev DeSUS.
Odločitev DeSUS bo ključna za uspeh morebitne konstruktivne nezaupnice, ki jo napovedujejo stranke KUL, saj bi morebitnemu izstopu te stranke iz vlade lahko sledil še kakšen poslanec SMC. V tej poslanski skupini sicer za zdaj zatrjujejo, da so enotni, predsednik SMC Zdravko Počivalšek pa je napovedal, da se bo zavzemal za dokončanje zgodbe, ki so jo v aktualni koaliciji začeli.
dezurni@zurnal24.si
To so pa rezultati naše nedorečene in neumne zakonodaje, kar se tiče volilnega sistema. Nekdo, ki sploh ni v parlamentu …
En zadnjih, ki bi mu dal glas, ampak v tem primeru ima vso podporo, če se lahko znebimo princa teme. …
gnoj od erjavca bi bilo potrebno odstraniti z mafijskimi metodami...