"Okoliščine so zdaj bistveno drugačne kot ob lanskem migrantskem valu," poudarja ministrica Vesna Györkös Žnidar. Sosednje države kot tudi ciljne države zaostrujejo azilno politiko, močne omejevalne ukrepe glede prihoda migrantov izvaja tudi Nemčija. Avstrija krepi nadzor na meji, prav tako nadzor na meji s Srbijo krepi Hrvaška. "S Hrvaško sicer trenutno dobro sodelujemo, vendar se zavedamo, da je Hrvaška pred volitvami, zato je tukaj prisoten element nestabilnosti," pravi Györkös Žnidarjeva.
"Tranzita kot je bil lani ne bomo tolerirali"
Slovenija bo sama določila pogoje vstopa
"V odsotnosti evropskih rešitev bo Slovenija, kot suverena država, sama določila pogoje vstopa," napoveduje ministrica. V zadnji fazi je tako priprava spremembe zakona o tujcih, s katero bodo spremenili postopke in omogočili lažje vračanje tistih, ki ne izpolnjujejo pogojev za vstop ali pa so v državo ilegalno vstopili. Pri tem računajo tudi na nepredvidljiva ravnanja sosednjih držav.
"Ukrepi so skrajni"
"Dolžni smo poskrbeti, da v primeru črnega scenarija ne postanemo žep. Naša prioriteta je zagotavljati javni red. Ukrepi, ki jih pripravljamo, so skrajni, gredo pa v smeri v smeri varovanja notranje varnosti Slovenije."
Ali bo v Evropo znova pljusknil večji val beguncev in migrantov, bo odvisno predvsem od uspeha sporazuma o beguncih med Evropsko unijo in Turčijo, ter od nemške politike do migrantov.
Madžarska gradi dodatno žično ograjo
Hrvaška krepi nadzor na meji s Srbijo
Iz Hrvaške poročajo, da je notranje ministrstvo zaradi priprav na nov begunski val vrnilo vse policiste v njihove policijske postaje v Slavoniji na vzhodu države, potem ko so bili razporejeni na obali kot pomoč med turistično sezono.
Ograja na meji s Hrvaško ostaja
Slovenska policija s pomočjo vojske izvaja, kot navaja notranja ministrica poostren nadzor na meji, prav tako pa tudi v notranjosti države. V pripravljenosti ostajajo begunski centri v Dobovi, Šentilju, Lendavi in na Vrhniki. Prav tako na meji ostajajo tako imenovane tehnične ovire. V občini Kostel je danes vojska na območjih, kjer obstaja možnost, da Kolpa poplavi, žico z žiletkami zamenjala s panelno ograjo.
Ja, ja in kaj ima Slovenija s kolonijami ?? Sicer pa kdo ve na kakšnem nivoju bi bili v Afriki,........Mogoče …
še danes se placuje kolonialni davek, kot del pogodbe umika. preveri. Francija in anglija od tega še živita. za Portugalsko …
jakec, evropske kolonije v afriki in desno? koliko držav v afriki in desno pa govorijo špansko angleško pa portugalsko?