V letu 2022 je imel Inštitut 8. marec 460.151 evrov prihodkov, kažejo na Ajpesu objavljene bilance društva, navaja spletnicasopis.eu. To predstavlja več kot sedemkratno povečanje prihodkov glede na predhodno leto, dodaja isti portal.
Vsi prihodki so, sodeč po letnem poročilu, prišli od subvencij, dotacij, regresov in kompenzacij. Večino sredstev (426.439 evrov) je organizacija, ki jo vodi Nika Kovač, lani porabila za plačilo storitev. Leto je zaključila z izgubo 10.542 evrov.
Veliko vložili v kampanjo
V lanskem letu je Inštitut 8. marec, katerega soustanovitelj je zdajšnji minister za solidarno prihodnost Simon Maljevac, aktivno sodeloval v referendumski kampanji o zakonskem preoblikovanju RTV Slovenija, za kar je porabil več kot 40 tisočakov.
Iz rednega računa organizacije je šlo za kampanjo 4.900 evrov, ostalo je inštitut zbral s prispevki na posebnem referendumskem računu, navaja spletnicasopis.eu.
Več je za omenjeno kampanjo prispevalo le Gibanje Svoboda. Stranka SD je denimo v ta namen vložila dobrih deset tisočakov, Levica manj kot sedem tisočakov.
V letu 2019 je imel Inštitut 8. marec 6.000 evrov prihodkov, leto kasneje jih ni imel, v letu 2021 se je na račun organizacije zlilo 58.870 evrov.
Inštitut 8. marec je brez zaposlenih, tako da stroškov s plačami ter pokojninskimi in drugimi socialnimi zavarovanji nima.
dezurni@styria-media.si
Kdo to mularijo na silo rine v politiko?
Levičarji prej volilnih kampanij sploh niso plačevali ali pa zelo malo. Sedaj so se spomnili kako OBITI zakon. Torej so …
Banda pokvarjena