Ljubljana. “Voda je v Sloveniji javno dobro, kar pomeni, da jo lahko uporablja vsak pod enakimi pogoji. Da se splošna raba lahko izvaja, je treba zagotoviti najmanj prost dostop do voda in omogočiti zadrževanje na priobalnem zemljišču,” so na ministrstvu za okolje in prostor odgovorili na vprašanje, ali bi lahko ljubljanski župan Zoran Janković zaprl dostop do Ljubljanice v Trnovskem pristanu, ker mladi tam preveč smetijo in povzročajo hrup.
Kaznovali še niso
Janković je namreč junija mlade z letakom pozval, naj tega ne počnejo več, sicer bo prisiljen “ob koncu tedna prek noči zapreti dostope do Trnovskega pristana”. Kako bi na Mestni občini Ljubljana (MOL) to storili, čeprav se dostop do voda ne sme onemogočiti, niso pojasnili. Povedali so le, da je treba zaupati v mlade, ki so jim zagotovili, da se bodo v prihodnje bolj potrudili in poskrbeli za čistočo.
Javno podjetje Snaga sicer vsak dan ob koncu tedna pobere okoli 600 kilogramov mešanih komunalnih odpadkov, Trnovski pristan pa ob koncih tednov od 6. do 10. ure čistita dva delavca, ki ročno pobirata smeti in praznita koše.
Kljub pritožbam bližnjih stanovalcev zaradi smetenja in hrupa mestni redarji letos zaradi kršenja javnega reda in miru niso kaznovali še nikogar. Stanovalci Trnovega so sicer od MOL zahtevali ureditev razmer z okrepitvijo redarskih služb in policijskega nadzora ter dovolj javnimi stranišči v neposredni bližini.
Narod Ljublane ima pravico prepovedati vse, za kar se prebivalci Mesta preko svojih predstavnikov odločijo. Postavi se znak prepovedi za …
Kaj pa ko bi ob petkih dopoldne pripeljali 3 manjše železne kontejnerčke , da vsaj večino tega konča v njih. …
mislim, zdaj se tu prepucavate ali bi imel g. Jankovič zapreti dostop do trnovskega pristana, ker mladina anormno smeti!? IMA …