Po podatkih finančne uprave (Furs) je do začetka letošnjega januarja račun pri neobanki Revolut prijavilo nekaj več kot 55 tisoč slovenskih davčnih zavezancev, pri N26 pa nekaj manj kot 29 tisoč, poroča Bloomberg.
Število Slovencev, ki imajo račune odprte pri neobankah, se sicer iz leta v leto veča, več je tistih, ki prisegajo na Revolut.
Za Bloomberg so konec decembra iz Revoluta sporočili, da v Sloveniji njihov račun uporablja že več kot 180 tisoč posameznikov. Iz teh podatkov lahko sklepamo, da svojega računa samo pri Revolutu ni prijavilo Fursu več kot sto tisoč davčnih zavezancev.
Furs sicer zahteva, da morajo zavezanci v osmih dneh po odprtju prijaviti vsak bančni račun, odprt v tujini, torej tudi tiste pri neobankah.
Kdor ne prijavi, tvega globo
"Če se plačilni račun iz tujine ne prijavi Fursu, je za fizično osebo zagrožena globa od 200 do 1.200 evrov, za fizično osebo, ki opravlja dejavnost, od 800 do 10.000 evrov, za pravno osebo pa od 1.200 do 30.000 evrov. To je zgolj globa, ki se nanaša na neprijavljen plačilni račun iz tujine. Če so na podlagi sredstev neprijavljenega plačilnega računa ali ostalih finančnih računov nastale druge davčne nepravilnosti (npr. neprijavljene obresti, ki bi morale biti v Sloveniji prijavljene in obdavčene), so glede tega zagrožene dodatne globe. Odvisno torej od konkretnega primera," v pravilih o prijavljanju bančnih računov v tujini pojasnjujejo dacarji.
Del plebsa pač meni, da ne bo več plačeval jedrno odgovornih idiotizmov. Če ne more tega doseči na volitvah, ker …
Raje naj se narod vpraša kako učinkovito bo narod nategnjen z prestrukturiranjem Vzajemne. Tistih 120 € na zahtevo ostalo pa …
Obstaja kar veliko število zdomcev ki se držijo zakona ki jim omogoča neplačevanje dajatev tako, da so 6 med. prijavljeni …