Po poročanju Dela je Generalni državni tožilec Zvonko Fišer nad ugotovitve protikorupcijske komisije na novogoriško upravno sodišče vložil tožbo.Tožbo je vložil tudi nekdanji pravosodni minister Aleš Zalar.
Komisija za preprečevanje korupcije (KPK) je tako pri Zalarju kot pri Fišerju ugotovila, da sta leta 2012 pri Škrlečevem imenovanju "izpolnila vse znake korupcije".
O Fišerjevi razrešitvi bo razpravljal DTS
Še pred presojo upravnega sodišča je pričakovati odločitev Državnotožilskega sveta (DTS), ki bo na zahtevo pravosodnega ministra Gorana Klemenčiča razpravljal o tem, ali obstojajo razlogi za Fišerjevo razrešitev. Če bo to že maja, še ni znano, saj na DTS Fišerjevega odgovora niso sprejeli. Po informacijah Dela naj bi se sicer devetčlanski DTS sestal 18. maja, ko bo pridobil Fišerjev odgovor. Zahtevo na DTS je Klemenčič vložil po objavi ugotovitev KPK po tem, ko so trije organi ugotovili, da so bili v zadevi Škrlec kršeni predpisi. Zato minister meni, da je to dovolj resna in zadostna podlaga, da se o zadevi izreče najprej predsednica Državnotožilskega sveta in nato še sam DTS.
Izredna seja DZ o primeru Škrlec
Na zahtevo opozicijskih strank SDS in NSi s primerom ukvarjala tudi politika. Del opozicije je prepričan, da je ta nujna, saj se morajo tudi poslanci odzvati na ta primer.
DTS je sicer v skladu s spremenjenim zakonom, ki ga je z utemeljitvijo, da se politika odmakne od kadrovanja v tožilstvu, pripravil nekdanji pravosodni minister Zalar, edini organ, ki lahko predlaga Fišerjevo razrešitev.
-podreti đamijo<br />-pokristjaniti musliane<br />-pokristjaniti Zorana Jankovića<br />-pokristjaniti Mira Cerarja in njegove robotske poslance<br />-Takoj