Si pa ob tej silni skrbi za pravičnost in stabilnost gospodarskega sistema najbrž ne predstavljamo, da so nekateri ljudje v položaju, ko jim za položnice zmanjka, ker so "zapravljali" za osnovna živila, ne pa kupili dva iphona ali letalsko karto na Tajsko. In nimajo prevelike hiše ali stanovanja niti dragega avta.
Nam je to všeč ali ne, približno odstotek računov pač nikoli ni plačan in teh dolgov se ne da izterjati. Gotovo to ni všeč podjetjem, saj morajo od neplačanega računa plačati DDV, poleg tega pa se jih ta prihodek, ki ga ni, prišteje k dobičku. Če že ne morejo priti do denarja za opravljeno storitev ali prodano blago, potem bi radi nazaj vsaj te davščine. Tu pa se zaplete, saj so pogoji za en davek takšni, za drugega drugačni: za vračilo enega je treba vložiti tožbo, za drugega je ni, enega dobiš ob začetku stečaja, drugega ob zaključku.
V podjetjih pravijo, da bi jim kakšna poenostavitev zelo prav prišla, a je ni na vidiku. Je pa precej nenavadno, da naša socialna mati država preprečuje grdim kapitalističnim podjetjem, ki jih skrbi le dobiček, da bi odpisovala dolgove njenim prebivalcem. Mogoče je razlog v tem, da od vsake vložene izvšrbe, tudi če je za pet evrov dolga, pobere 44 evrov, za tožbo pa še bistveno več. Pri sto tisoč izvršbah je to dobre štiri milijone evrov.
Komentar se nanaša na članek Podjetja bi vam rada odpisala dolgove, država jim to otežuje.
Komunala, snaga itd, sedaj za vsak € pošiljajo izvržbe skupaj z izvršitelji. Novi, super posel, za nekatere !!
Ja to da greš v Ameriko po puf in v isti sapici tuliš in kruliš, da se bo treba odpovedat …