"V eni od najmanjših občin v Sloveniji vsi zaposleni dobijo nove iphone, pa pravijo, da država nima denarja," je luksuz na Občini Šentrupert zmotil enega od občanov. Župan je namreč sebi in šestim uslužbencem privoščil nove modele Applovih mobilnikov iPhone 5S 16 GB, ki v prosti prodaji stanejo 740 evrov.
Kot pravi Mateja Jazbec, direktorica občinske uprave, iphone uporabljajo že dve leti, "stroškov nakupa pa ni bilo", saj imajo s Simobilom sklenjeno pogodbo o zagotovitvi posebne ugodnosti. Vendar imajo z "zastonj" telefoni temu primerne stroške. Za mobilno telefonijo namreč odštejejo skupno 533 evrov na mesec oziroma 79 evrov na uporabnika, so nam razkrili.
Najvarčnejši v Mariboru
Na drugih občinah, s katerih so nam odgovorili, uslužbenci uporabljajo večinoma mobilnike znamk Nokia, Blackberry, Samsung, Sony Ericsson in HTC, za storitve pa plačujejo v povprečju dobrih 22 evrov na uslužbenca na mesec. Mestna občina Ljubljana na primer plačuje po okoli 33 evrov, najvarčnejši pa so v Mariboru, kjer porabijo le po 10 evrov.
Zadoščali bi jim najcenejši
In zakaj v Šentrupertu potrebujejo iphone? "Z uporabo napredne telefonije, ki jo omogočajo pametni telefoni, se olajšuje poslovanje uslužbencev, saj omogočajo dostopnost od kjerkoli, dostop do svetovnega spleta, elektronske pošte in dokumentarnega sistema Občine Šentrupert," odgovarja Jazbečeva. Ob grobem pregledu ponudbe slovenskih operaterjev tem pogojem zadoščajo že kar šestkrat cenejši pametni telefoni, temu pa pritrjujejo tudi pri Telekomu Slovenije: "Tehnološki razvoj je privedel do tega, da tudi najcenejši vstopni modeli pametnih mobilnikov omogočajo vse našteto in veliko več."
Zdaj so notri zaporniki, ker je na Dobu premalo prostora. Naj pa bi to uredil v ta center. Seveda odprl …
Noben pravilnik nas ne reši. Tu pomaga le zdrava pamet in drastična omejitev funkcij javnega sektorja.<br />Telefone so si kupili, …
Ta prispevek je napisan dokaj površno in hujskaško. Šentrupert je ena najmanjših občin a hkrati že dve leti zapored najbolj …