Zaradi obtožnega predloga, ki je vložen zoper ministra Karla Erjavca zaradi zadeve Patria, se je pojavilo vprašanje, ali bo premier Borut Pahor Erjavca razrešil s položaja. Predsednik vlade se je sicer odločno postavil na stran Erjavca v omenjeni zadevi, a danes so mu iz DeSUS-a poslali še jasno sporočilo, da če si premisli in razreši njihovega predsednika, bo izgubil podporo stranke.
Erjavec je sicer povedal, da obtožnega predloga še ni prejel. Zelo nenavadno se mu zdi, da je minilo toliko časa, že cel teden, odkar so ga novinarji o obtožnem predlogu obvestili, pa ga še ni dobil, "ali ne gre morda za novinarsko raco".
Prepričan je, da gre za rušenje njega in stranke pred razpravo o pokojninski reformi, kjer bodo nepopustljivi, saj za pokojnine nihče ne želi namenjati toliko denarja, kot bi bilo treba, zato pravi: "Obtožni predlog ni zrasel na znanju tožilcev. Upam, da ni zrasel na vrhu tožilstva ali na vrhu koalicije."
Dopušča celo koalicijsko krizo, čeprav pravi, da bodo pri koaliciji vztrajali.
Vodja poslanske skupine Joško Godec je vsa Erjavčeva mnenja v imenu vseh petih poslancev DeSUS-a podprl. Če bi Pahor predlagal razrešitev Erjavca, bo poslanska skupina izstopila iz koalicije.
"Šel bom do konca. Najel bom najboljše odvetnike. Morda tudi Senico. Ta zadeva se ne bo končala v Sloveniji." Pravi, da se v koaliciji dogajajo čudne stvari. Konkretno ne želi imenovati nikogar, se mu pa zdi zanimivo, da ga kot ministra branijo v opoziciji, ne koaliciji.
Skupina državnih tožilcev za pregon organiziranega kriminala pa zatrujuje, da javnosti ni
informirala o vložitvi obtožnega predloga v zadevi Patria. Opozarjajo, da so zgolj
odgovorili na novinarska vprašanja. "Ni pa navajala nobenih imen oseb, zoper
katere je obtožni predlog vložen. Podatke o morebitnem odtekanju informacij
bi bilo treba poiskati kje drugje, ne na tožilstvu," so sporočili iz skupine tožilcev.
Nenavadno se mu zdi, da je "lahko v pravni državi kršena pravica nekoga, da bi izvedel, za kaj je obtožen", zato pravosodnega ministra Aleša Zalarja poziva, naj opravi nadzor nad delom tožilstva. Tudi generalna državna tožilka Barbara Brezigar bi morala nad delom tožilcev opraviti nadzor, kaj je z zadevo. Ker je slišal, da naj bi bil obtožni predlog objavljen na spletni strani, sam pa o njem še ni obveščen, gre v primeru, če to drži, za "hudo kršitev človekovih pravic".
Erjavec se ne bi čudil, če bodo do novega leta zoper njega spisane še nove ovadbe. So ga pa presenetila denimo vprašanja kriminalistov, ali se je kot obrambni minister sestal z Wolfom in Riedlom na Dunaju: "Kot minister za obrambo sem bil varovana oseba. Urad za varovanje in zaščito policije ve za vsako mojo takratno pot." Dodaja, da nakup patrij ni projekt, ki bi se lahko zaprl s samo eno pogodbo.