Avstrijska podjetja pri nas so sicer zelo zadovoljna z razpoložljivostjo, motivacijo izobrazbo in kakovostjo delovne sile, najmanj pa s plačilno disciplino, bojem proti korupciji, fleksibilnostjo delovnega prava in učinkovitostjo javne uprave.
Direktorja Papirnice Vevče Marko Jagodič in Količevo kartona Branko Rožič sta ob tem izpostavila predvsem nepredvidljivo okolje. "Oktobra je ministrstvo za finance začelo iskati dodatnih 30 milijonov evrov za polnjenje integralnega proračuna. Cilj so bili večji porabniki energije, kamor sodi predvsem industrija, ki pretežno izvaža. Dodatna obremenitev, ki naj bi začela veljati že s 1. januarjem. Za Papirnico Vevče je to 600.000 evrov dodatnih stroškov, za Količevo Karton 1,3 milijona evrov, za Vipap Krško pa 2,5 milijona evrov, in to bi nam naložili v času, ko so načrti za 2015 že narejeni. Investitorji so izbirčne ptice," je povedal Rožič. Opozarja, da bo kratkoročni učinek znižanje poslovnega rezultata, dolgoročni pa zaviranje naložb, pa tudi slabe informacije, ki jih bodo potencialni vlagatelji dobili od teh, ki so že tu. "Informacija, ki jo bodo obstoječi vlagatelji dali vsem, ki bi se zanimali za vlaganje v Slovenijo, bo bodi previden, v Sloveniji te čakajo različna presenečenja, okolje ni predvidljivo," pravi Rožič.
Za dodatno dajatev toliko, kot enomesečne plače za vse zaposlene
"Ukrepi čez noč zanimanje vlagateljev za Slovenijo zmanjšujejo. Papirnica Vevče je lani v nov premazni agregat vložila 12 milijonov evrov, zaradi tega bomo letos zaslužili tri odstotke več, dobiček bo pa slabši. Zakaj? Dodatna diskriminatorna obremenitev nam bo odnesla 600.000 evrov, to je celomesečna plača vseh naših zaposlenih," pa je opozoril Jagodič.
To področje je že uredila EU
"Ta ukrep, glavnina je dajatev na izpuste CO2, je nedopusten, selektiven, ker zadeva samo eno kategorijo pravnih oseb, in to tisto, za katero je EU odnose že uredila na profesionalen, predvidljiv in nediskriminatoren način. Če je kdo neučinkovit in če onesnažuje več kot konkurenti v Evropi, potem plača. Količina kuponov se izračuna na enoten način za vse in glede na to, kako dober je glede na leti 2007 in 2008, ima višek ali manjko kuponov. Če jih ima premalo, jih mora kupiti in ima strošek, zato se poskuša energetsko sanirati,“ opozarja Rožič. Dodaja, da je industrija od leta 1986, ki je referenčno leto za Kyotski sporazum, slovenska industrija izpuste prepolovila, promet jih je povečal za 200 odstotkov.
Nemčija bolj obremenjuje gospodinjstva
🍓 Seks klepet s pravimi dekleti 18+ 👉 𝐖𝐖𝐖.𝐘𝐄𝐒𝟒.𝐅𝐔𝐍 💦 id05756326
seveda pa še streljat se bomo začeli in postali revolveraši
že tko je večja obremenitev na delavcu k na delodajalcu...a se norca delajo al kaj?