"Tudi jaz sem dobil korono in za vse naj sporočim, da to ni hec. Po nekaj dnevih relativno blagega poteka je pred dvema dnevoma kot strela z jasnega prišla povišana telesna temperatura preko 39 stopinj z mrzlico. Danes zjutraj že nisem vedel več, kaj zajtrkujem, vonj je tudi odšel, boli me čisto vse," je povedal kirurg in koordinator za covidne bolniške postelje pri ministrstvu za zdravje Robert Carotta. "Potek bolezni je, kot vsi vemo, zelo nepredvidljiv. Šše včeraj sem pomagal pravzaprav mlademu gospodu, ki je bil do pred te bolezni popolnoma zdrav, igral tenis in je včeraj potreboval intenzivno terapijo in je bil tudi premeščen."
"Ko spremljaš tudi evropsko dogajanje, ti je kristalno jasno, da se Slovenija zaenkrat odlično spopada z epidemijo. Ne glede na to, da smo imeli eno najvišjih in najhitrejših rasti števila okužb, slovensko zdravstvo deluje. Še vedno dobijo oskrbo vsi, ki jo potrebujejo," je zagotovil. Poudaril je, da to ne bi bilo mogoče brez solidarnosti, iznajdljivosti in trme. Zahvalil se je vsem v slovenskem zdravstvu in ostalim, ki tako ali drugače pomagajo, da je sistem še vzdržen, pa tudi vsem, ki spoštujejo ukrepe.
Glavni problem ostaja kader
"Številke, ki jih je predstavil gospod Kacin, so spodbudne, vendar to za slovensko zdravstvo predvsem bolnišnični sistem pomeni še vsaj 14 dni rasti in hospitalizacij. Že včerajšnja številka, 114 novih sprejemov v Sloveniji je sama po sebi zgovorna. Včeraj smo tudi dosegli in presegli število 1000 postelj za covid paciente, ob tem, da je bilo zvečer še vedno nekaj prostih kapacitet," je povedal.
Bolnišnice sproti dvigu sukcesivno dvigujejo posteljne kapacitete, navadne in intenzivne. Po pogovorih z vodstvi bolnišnic prostorskih težav za namestitev ni, saj se je bolnišnična dejavnost v Sloveniji ustavila. Ne potekajo in ne izvajajo se nikakršni posegi, ki niso nujni oz. življenje ogrožujoči. Za zdaj je dovolj tudi opreme. Glavni problem ostaja kader, "predvsem za nivo intenzivne terapije, torej najtežje bolnike, ki potrebujejo intenzivno zdravljenje". Za zdaj je stanje še vzdržno, je ocenil Carotta Tudi oprema se najde in jo je za zdaj dovolj. Glavni problem, kot je bilo večkrat povedano, je problem kadra, predvsem za nivo intenzivne terapije, torej najtežji bolniki ki potrebujejo intenzivno zdravljenje. "Menim, da s takim pristopom, kot smo ga Slovenci pokazali, lahko zdržimo to epidemijo in menim, da bomo na koncu uspešni in spisali zgodbo o uspehu," je še dodal.
"Vesel sem, da se je zagotovilo, ki sem ga pred nekaj tedni dal, da bo vsak, ki potrebuje zdravljenje, to tudi dobil, izpolnilo," pravi minister za zdravje Tomaž Gantar. Zdravljenje so zagotavljali vsem bolnikom, tudi tistim, ki se ne zdravijo zaradi covida-19. "Res pa je, da se v zadnjem času ob velikem številu covid bolnikov redni programi prilagajajo oziroma zmanjšujejo."
"Če smo imeli še 16. oktobra 227 postelj, namenjenih za covid bolnike, in 54 na intenzivni, je situacija danes 821 postelj, še nekaj jih je v rezervi, 150 v intenzivni terapiji. S tem dali smo dali poziv izvajalcem, da povečajo še število postelj v intenzivnih terapijah za dodatnih sto, glede na to, da se kljub nekaterihm vzpodbudnim številkam v naslednjih 10, 14 dneh število bolnikov, ki potrebujejo akutno obravnavo, povečuje."
Pozdravljeni, Sem zdravilec začetnik iz Lendave. Moj mentor iz južne Indije mi je poslal recept za naravno krepčilo organizma, ki …
Koliko je znesel ta intervju? Za kvazi covid truplo se plača pogreb, koliko pa za kvazi izjavo?
Ko že takole pošiljaš ljudi po belem svetu , pošlji še sebe v Marija devico v Polju !