V Sloveniji 83,45 odstotka uporabnikov mobilnih telefonov uporablja operacijski sistem Android. Applova preverjanja aplikacij traja malce dlje, zato ocenjujejo, da bo za uporabnike iOS na voljo do konca meseca.
"Ne gre za sledenje, saj aplikacija nima dostopa do lokacijskih podatkov, tudi ne do drugih podatkov iz katerih bi se lahko razbrala identiteta uporabnika," je še enkrat poudaril minister za javno upravo Boštjan Koritnik, ki je pojasnil tudi, kako aplikacija deluje. Pri tem je poudaril, da ne izključuje tudi uvedbe obvezne aplikacije.
Ob srečanju z drugim uporabnikom bosta telefona izmenjala naključni oddajni kodi. Poleg te kode se na telefonu beležita le še čas trajanja srečanja in oddaljenost.
Ne beležita se niti lokacija srečanja niti ime uporabnika. Naključne kode se spreminjajo vsakih deset minut.
Uporaba aplikacije je smiselna in pomembna, ko smo še zdravi. V primeru, da smo okuženi z virusom, lahko prostovoljno obvestimo uporabnika aplikacije, s katerim smo se srečali, da smo okuženi. To naredimo z naključnimi oddajnimi kodami, ki nikoli ne razkrijejo identitete. Aplikacija pa bo izračunala stopnjo tveganja in ga o tem obvestila.
Epidemiolog bo dal okuženi osebi posebno kodo, ki jo bo morala vnesti v aplikacijo, šele nato lahko aplikacija obvesti vse kontakte, ki so bili v stiku z okuženim
Namesto molimo, delimo. :) https://ise.media/video/plandemic-ii-indoctornation-23.html?fbclid=IwAR3bD9dL1p71c9oidxuqPplTbMIHW17FSI1W4WpLq9qAbePt_xYwbNbPRhQ
Zanimivo bi bilo, ko bi kakšen heker vdru v aplikacijo :) :) :)
obvezna? nikoli mi ne bojo uspeli vtlozit aplikacije v nobeno mojo napravo aplikacija ..na zeljo politike v moj telefon? na …